Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Návštěvní hodiny

15.11.2016

Z důvodu velkého množství návštěv, prosíme o objednání návštěv na konkrétní den a čas. Nejsme jinak schopni skombinovat veřejnost a péči o zvířátka, která je samozřejmě prvotní. Více v textu níže. Děkujeme za pochopení

Komu se nechce číst celý text, zde je závěr.
RUŠÍME OTEVÍRACÍ DOBU VÍKENDY 11-18HOD. NADÁLE BUDEME PŘIJÍMAT POUZE PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ NA KONKRÉTNÍ DEN A ČAS. DÁLE DOČASNĚ RUŠÍME PROHLÍDKY ÚTULKU.

Náš čas je drahocenný. Ano. Závisí na něm život plna tvorů. I tak se snažíme skloubit náš denní program spolu s příjmem lidí - dárců, adopcí, prohlídek, zaučení dobrovolníků. Máme na to vyhrazený víkend 11-18hod. Přes týden je tu Bětka sama, já jsem ve škole, jezdíme po veterinách atd... Novým dobrovolníkům musíme věnovat čas, zaučit, ukázat, říct na co si dát pozor atd... Asi hodina času. Pokud nám chcete opravdu pomoci, musíte nám vynahradit náš čas. První (jednou) návštěvou nám příliš nepomůžete. Stmívá se již brzy, proto i na venčení je vhodně přijít co nejdříve. Na adopce musíme mít čas - vyzpovídat majitele, vybrat zvířátko, sednout si, napsat smlouvu... Asi hodina času. Prohlídka s dárci, kteří se chtějí podívat po celém útulku zabere cca 45min. Jsme na to pouze dva. Z toho jeden, pokud nemáme hlídání, musí být s půlročním synem. Musíme odložit práci, protože nemůžete něco dělat a vzadu na zahradě mezi prasátky a na hodinu od toho odejít. Nemůžete odejít v půlce vytírání, kdy máte zavřené psy jinde. Nemůžeme v půlce ošetřování zvířete odejít. Nebo být celý od výkalů, zpocení... Nemůžeme pustit například srnečka Lennyho ven, protože se bojí lidí a po 5min ho zavřít, protože někdo přišel. On ten proces ho zavřít není vždy úplně jednoduchý. Nejde odejít od kojení. Když na telefonu řeknete, aby chvíli počkali než alespoň doděláte co máte v ruce a dojdete k vratům, nedočkáte se vždy pochopení... Nebo nějakou práci odložíte, protože má dojít dobrovolník, který vám s ní pomůže. Proto máme víkendy volnější, aby jsme příchozí lidi mohli vyřídit. Bohužel lidé jsou nezodpovědní, sobečtí a lhostejní. Vůbec jim nevadí, že tu na ně celý den čekáme a nikdo nedojde. Dva týdny zpátky 4 adopce, včera nebo dnes 4 dobrovolníci. A nikdo nepřišel. Nestáli jsme ani za omluvu. Takže poté odpoledne začneme dodělávat práci co je třeba, ne vždy se stihne vše, nebo trávíme víkendové večery do půlnoci u zvířat. Třeba dnes kvůli tomu šel Lenny ven až v zimě a za tmy, místo toho, aby se mohl vyhřívat na sluníčku. Poslední dobou je to stále dokola. Několikátý víkend téměř bez lidí a to byli ohlášení. Druhý extrém je: Dobrý den, my máme den volna a tak jsme vzali děti a řekli jsme si, že pojedeme na výlet. Nebo my jedeme náhodou kolem, můžeme k vám nakouknout? Dnes nám lidi měli dovézt víčka (pro informaci 1kg = 6kč a plno práce) a podívat se k nám. Po slušné odpovědi, že máme moc práce, ale můžeme udělat krátkou prohlídku a mohou alespoň vyvenčit pejsky, se už ani neozvali, ani nepřijeli. Ale takto to opravdu nejde... Nejsme místo pro víkendové trávení volného času. Proto -

RUŠÍME OTEVÍRACÍ DOBU VÍKENDY 11-18HOD. NADÁLE BUDEME PŘIJÍMAT POUZE PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ NA KONKRÉTNÍ DEN A ČAS. DÁLE DOČASNĚ RUŠÍME PROHLÍDKY ÚTULKU.

Stejně jako uplynulých 9 let je otevírací doba 24h, ale po předchozí domluvě! Pokud k nám chcete nakouknout, musíte to sdělit předem! Pokud bude více zájemců naráz, či budete větší dárci, rádi vás tu provedeme. I přes to, že od toho je Den otevřených dveří. Nejsme ale zoo. Noví dobrovolníci a adopce budou stále směřováni na víkend. Bez ohlášení pouze převezmeme věci mezi dveřmi, nebo se domluvíme na další termín. Tak jako tak ale počítejte s tím, že musíte počkat, než nám povinnosti dovolí se k vám dostat.

Zní to nevděčně, ale musíte nás pochopit. Na péči o 150 zvířat jsou tu stále pouze 4 ruce. Děkuji