Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Co se u nás děje

Home » Co se u nás děje
Právě pro nás Libor, správce a dárce webu pracuje na vlozeni toho, co denne přispíváme na FB utulku, aby bylo videt i zde, denne vkladame z nasich mobilů, co se u nas deje a sem na web už to nestíháme, málokdy máme čas sednout k počítači. Tak už se moc těšíme .

21.5.2017

Obrovské poděkování všem ! Zvířátka dostala od vás všech 83.190,. už po zaplacení nájmu ve Slévárně :-)
Děkujeme všem dárcům věcí, bez kterých by bazárek nebyl, děkujeme všem nakupujícím, bez kterých by nebyly penízky, všem , kteří přišli pomoci s balením a chystáním, děkujeme za pomoc s odvozem muži Tess AvoraglobRóbert Handix Bolgár , který jel 3x, Lucince Lucie Neuvirtová Zoubková, Zdendovi a rodině MVDr. Olmové, Bosá SandálováHelena Konečná a Iva Rybová odvoz krabic na stoly, kolega Jitulky za odvoz odpadu, Jana Kamil děkujeme za odvoz věcí ze skladu u naší mamky, firmě Kaiser servis Radim Oplustil děkujeme za příjem odpadu zdarma a mimo pracovní dobu, Vladimíra Toufarová děkujeme za banánovky, obří díky patří Naďa Pelikánová za desítky hodin strávených nad tříděním a pytlíčkováním šperků na každy bazárek, veliké poděkování spoluorganizátorkám Jitka Janková a Julie Janková a dobrovolníkům, které ani všechny nevzpomenu jména a moc se omlouvám -Jana BazooshKája Michálková,Šarka Terezie Elefantova, Edita Horváthová, Sylva PrikrylovaEva NovákováEva BartJana KrejčíDagmar VítkováAnastasia GolosovskaiaPeťula Nedomová s mužem, Klára TicháčkováMáša Mašinka MašinkováRenata SedlákováLenka FraitováNo Michell s přítelem a dalším, bylo vás méně ale o to více děkujeme, sami bychom to nezvládli :-)
Děkujeme Šimon Pepřík za letáček a Café Práh za možnost býti v sálech :-) 
Děkujeme paní Badalové z vedení Vaňkovky za reklamu, Radiu Free za propagaci a firmě Kaiser za pracovní krásná trička.
www.utulektibet.cz


29.11.2016
Sbírka na šest operací pejsků a kočiček
Jelikož jsme nyní bez financí a s dluhem 60tis za dva měsíce veterinární péče, musíme požádat Vás o pomoc. Zvířátka bez zákroku nechat nemůžeme a věříme, že v tom nezůstaneme sami, moc prosíme o podporu. Ideálně použijte sbírkový účet, transparentní a pod kontrolou Krajského úřadu, č. 4113874028/5500. Všem, kteří si zřídili trvalý příkaz byť na 20, 50 či 100Kč moc děkujeme, každá pomoc je velmi důležitá.

Nejnákladnější bude operace koťátka z Lulče Puntíka. Má vrozenou vadu očí, třetí víčka má přes půl oka a špatně vidí, dráždí jej a i bolí. na 5.12. 2016 je objednaný na plastiku obou očí, zákrok potrvá přes dvě hodiny a bude stát 7.500,. Kč. Paní dr.opthalmoložka jej i vykastruje. Předpokládáme, budeme potřebovat cca 8tis.

5.12.2016 půjdou na odd.reprodukce i fenečka Sofinka - druhá a poslední mastektomie a odstranění nádorů, předoperační, krev, rtg plic, věříme tam metastázy nebudou a po operaci bude jako nová :-) a fenečka Rita, která potřebuje kastraci z důvodu zvětšené dělohy, kdy je kastrace záchranou před zánětem dělohy, který bývá neléčený smrtelný. Mléčné lišty vypadá, že má v pořádku, ale to se uvidí až na sále. Tyto operace odhadujeme na cca 8tis.

Kocourci s inkontinencí Ludvíček a Matýsek podstoupí kastrace s amputacemi ocásků, které mají mrtvé, Matýskovi dokonce kousek upadl. Pak budou moci lépe nosit plínečky a tím i se více pohybovat volně u nás doma. Zákrok provede MVDr. Pavlík a MVDr. Vymazal, cenu zatím nevíme.

Pejsek Charlie půjde na podobnou operaci. Kastrace a amputace ocásku, který je již od kostry oddelen po uraze. Zabráníme tím pozdější nekroze. Pejsek je vozíčkář. Zákrok bude proveden také v ordinaci MVDr. Vymazala.


Marek Blaško

Komu se nechce číst celý text, zde je závěr.
RUŠÍME OTEVÍRACÍ DOBU VÍKENDY 11-18HOD. NADÁLE BUDEME PŘIJÍMAT POUZE PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ NA KONKRÉTNÍ DEN A ČAS. DÁLE DOČASNĚ RUŠÍME PROHLÍDKY ÚTULKU.

Náš čas je drahocenný. Ano. Závisí na něm život plna tvorů. I tak se snažíme skloubit náš denní program spolu s příjmem lidí - dárců, adopcí, prohlídek, zaučení dobrovolníků. Máme na to vyhrazený víkend 11-18hod. Přes týden je tu Bětka sama, já jsem ve škole, jezdíme po veterinách atd... Novým dobrovolníkům musíme věnovat čas, zaučit, ukázat, říct na co si dát pozor atd... Asi hodina času. Pokud nám chcete opravdu pomoci, musíte nám vynahradit náš čas. První (jednou) návštěvou nám příliš nepomůžete. Stmívá se již brzy, proto i na venčení je vhodně přijít co nejdříve. Na adopce musíme mít čas - vyzpovídat majitele, vybrat zvířátko, sednout si, napsat smlouvu... Asi hodina času. Prohlídka s dárci, kteří se chtějí podívat po celém útulku zabere cca 45min. Jsme na to pouze dva. Z toho jeden, pokud nemáme hlídání, musí být s půlročním synem. Musíme odložit práci, protože nemůžete něco dělat a vzadu na zahradě mezi prasátky a na hodinu od toho odejít. Nemůžete odejít v půlce vytírání, kdy máte zavřené psy jinde. Nemůžeme v půlce ošetřování zvířete odejít. Nebo být celý od výkalů, zpocení... Nemůžeme pustit například srnečka Lennyho ven, protože se bojí lidí a po 5min ho zavřít, protože někdo přišel. On ten proces ho zavřít není vždy úplně jednoduchý. Nejde odejít od kojení. Když na telefonu řeknete, aby chvíli počkali než alespoň doděláte co máte v ruce a dojdete k vratům, nedočkáte se vždy pochopení... Nebo nějakou práci odložíte, protože má dojít dobrovolník, který vám s ní pomůže. Proto máme víkendy volnější, aby jsme příchozí lidi mohli vyřídit. Bohužel lidé jsou nezodpovědní, sobečtí a lhostejní. Vůbec jim nevadí, že tu na ně celý den čekáme a nikdo nedojde. Dva týdny zpátky 4 adopce, včera nebo dnes 4 dobrovolníci. A nikdo nepřišel. Nestáli jsme ani za omluvu. Takže poté odpoledne začneme dodělávat práci co je třeba, ne vždy se stihne vše, nebo trávíme víkendové večery do půlnoci u zvířat. Třeba dnes kvůli tomu šel Lenny ven až v zimě a za tmy, místo toho, aby se mohl vyhřívat na sluníčku. Poslední dobou je to stále dokola. Několikátý víkend téměř bez lidí a to byli ohlášení. Druhý extrém je: Dobrý den, my máme den volna a tak jsme vzali děti a řekli jsme si, že pojedeme na výlet. Nebo my jedeme náhodou kolem, můžeme k vám nakouknout? Dnes nám lidi měli dovézt víčka (pro informaci 1kg = 6kč a plno práce) a podívat se k nám. Po slušné odpovědi, že máme moc práce, ale můžeme udělat krátkou prohlídku a mohou alespoň vyvenčit pejsky, se už ani neozvali, ani nepřijeli. Ale takto to opravdu nejde... Nejsme místo pro víkendové trávení volného času. Proto -

RUŠÍME OTEVÍRACÍ DOBU VÍKENDY 11-18HOD. NADÁLE BUDEME PŘIJÍMAT POUZE PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ NA KONKRÉTNÍ DEN A ČAS. DÁLE DOČASNĚ RUŠÍME PROHLÍDKY ÚTULKU.

Stejně jako uplynulých 9 let je otevírací doba 24h, ale po předchozí domluvě! Pokud k nám chcete nakouknout, musíte to sdělit předem! Pokud bude více zájemců naráz, či budete větší dárci, rádi vás tu provedeme. I přes to, že od toho je Den otevřených dveří. Nejsme ale zoo. Noví dobrovolníci a adopce budou stále směřováni na víkend. Bez ohlášení pouze převezmeme věci mezi dveřmi, nebo se domluvíme na další termín. Tak jako tak ale počítejte s tím, že musíte počkat, než nám povinnosti dovolí se k vám dostat.

Zní to nevděčně, ale musíte nás pochopit. Na péči o 150 zvířat jsou tu stále pouze 4 ruce. Děkuji

16. - 17.7.2016

Děkujeme za podporu vás všech, z Brněnských psích dnů jsme zvířátkům dovezli 15.596 Kč. Z toho 200Kč věnovala paní, která měla jít s pejskem na voříškyádu, pejsek však zemřel.
Obrovské díky organizátorům Lucii Lucie Seďová, firmě Henry Schein za sponzoring nakupu pamslků k prodeji, dobrovolnicím Jana Bazoosh,Vendula KonvalinkováJulie JankováMarian GreenRenata Sedláková, za obětavou pomoc již v 7 ráno  :-) V sobotu nám pomahala jeste moc hodna pani ale bohuzel jsem si jmeno nezapamatovala, ozve se nam prosim?  :-)
Děkujeme firme Apis Press za bannery a Lucie Pokorová za letáčky. Pani Krajčovičové děkujeme za ušití pelíšků.
Děkujeme vse darcum za darovane veci k prodeji, příjem veci je nepřetrzity.
Finance využijeme na rekonstrukci (dveře pro kocicky s FIV - rozdeleni prostoru z důvodu nesnášenlivosti kocourů a ze zbytku nakoupíme dřevo pro stavbu voliéry pro FeLV kočičky a výběhu pro slepého srnečka.
Tímto vás zveme na den otevřených dveří od 15h, kde můžete po 19h pejsky i vyvencit  :-) (vencit lze temer vzdy , kdyz jsme v utulku - nyní máme u nás ctyri zdravé nebo venčitelné pejsky , dalsi dve holcicky lze trpelivymi jedinci vzit ven na voziccich)
Behem akce odjela do noveho domova fenecka Nana  :-), byla u nas rok, zotavila se z vazneho urazu a demodexu.

15.7.2016

Rekonstrukce plotu pravé strany vcetne předělu a brán dokončena :-) Vše díky vám, děkujeme ! Fotodokumentaci a zprávu přiložíme.

Je to neuvěřitelné, ale poslali jste nám po velkých i malých darech 200tis. na sbírku na auto ! Pořídili jsme WV Caddy v plynu a už tvrdě pracuje :-) Zpravu a poděkování přiložíme, časove nestíháme, máme hodně akutních i chronických pacientů. Ale díky vám jezdíme na veterinu s jistým dojezdem a zvířátka nám v zahrade neutíkají a pejsci se na ní mohou prohánět.

21.3.2016

odjel do nového domova pejsek Dan, hodně štěstí :)

20.3.2016

odjel do nového domova kocourek Max, hodně štěstí :)

16.3.2016

odjel do nového domova kocourek Alexander, hodně štěstí :)

13.3.2016

odjel do nového domova kocourek Voříšek, hodně štěstí :)

6.3.2016

odjela do nového domova kočička Mája z depozita u Mirečky, hodně štěstí :)

5.3.2016

odjela MinieMici do nového domova :) bohužel se z adopce vrátila kočička Doubravka z Pístovic, kvůli své plachosti.

3.3.2016

Domov našla kočička Stelinka, na kastraci byla nová kočička MinieMici, která možná najde během víkendu domov jako nyní jediná mazlivá holčička v Tibetu :-)

1.3.2016

Již delší dobu není plot bezpečný a tak je nutná nyní už akutní oprava. Bohužel už není bezpěčný ani pro ovce a prasátka, což je problém veliký vzhledem k tomu, že máme z obou stran sousedy. Aby velkou zahradu další rok pejsci nevyužívali je také velká škoda.
Proto letos začnemě postupně dle financí plot spravovat a upravovat tak, aby vyhovoval všem, kteří v Útulku Tibet žijí.

28.2.2016

jsme přijali rezavého kocourka Maxe.

27.2.2016

jsme přijali kocourka od nálezců, dostal jméno Alexander a kočičku Chilli od majitelů, kvůli alergii dítěte.

25.2.2016

Domov našla kočička ze Staňkove Amanda, odjela do nového domova ke kocourkovi od nás Kulíškovi, misto Agipka, který náhle zemřel na selhání srdce :-(

24.2.2016

 Tibetský bazárek v Kočičí kavárně v unoru přinesl zvířátkům neuvěřitelných 78.799,., které vložíme na transparentní účet utulku urceny pro pořízení spolehlivého auto a díky Vám všem tam bude už 200tis a tak koupíme opravdu něco, co jistě vydrží dlouhá léta :-)

 

Děkujeme za zvířátka všem dobrovolníkům, dárcům, sponzorům s autodopravou a Kočičí Kavárně Na Stromě, která prostor poskytla bez nároku na odměnu.
Další bazárek se rýsuje na duben a opet v kavárně, energie a vse tam bylo male, ale uzasne :-) Využití dalsich bazárku bychom rádi vyuzili na postupnou opravu plotu výběhu zahrady, který je již v dezolatním stavu a proto tam pejsci ani nesmí.


11.2.2016

jsme přijali černou kočičku Bezinku

9.2.2016

odjela do nového domova kočička Melinda ze Staňkové, hodně štěstí :)

7.2.2016

odjela do nového domova kočička Doubravka z Pístovic a kočička Micinka, hodně štěstí :) zároveň jsme přijali černou kočičku Bety

5.2.2016

odjel do nového domova kocourek Rezekvítek, hodně štěstí :) a zároveň jsme přijali FIV pozitivního kocourka Barnyho ze Slovenska.

3.2.2016

podstoupil kocourek Karlík operaci  - odstranění útvaru v místě slinné žlázy a zubů, spodní špičák mu vážně zraňuje horní čelist. Kocourek je po operaci v pořádku.

31.1.2016

odjela do nového domova kočička Michalka, hodně štěstí a děkujeme Mirce Černé za dočasnou péči ;)

Fenečka NO Rikina, kterou jsme měli přijímat z útulku Jimlín bohužel zemřela :(

30.1.2016

 proběhla krátká brigáda u Sidíka - vyčistili jsme mu jeho bydlení, děkujeme všem pomocníkům :) Dále za pomoc se sestavením nového škrabadla u kočiček , děkujeme :)

29.1.2016

 odjela do nového domova kočička Bezzubka, hodně štěstí :)

24.1.2016

 odjela do nového domova kočička Daisy ze Staňkové, hodně štěstí :) zároveň jsme přijali strašího černého kocourka Blacka

22.1.2016

jsme přijali zuboženého kocourka Gluma

21.1.2016

odjela do nového domova kočička Kesy, hodně štěstí :)

19.1.2016

Fenečka Lízinka dnes podstoupila kastraci, držte tlapky. Konečně lze v rehabilitaci udělat pauzu a tím i my stop v jejich stalých problémech s dělohou. Poprve jsou holky odděleně a obě šílí.

Nové zprávy o nekonečném pacientovi, kocourkovi Karlíkovi. Po resekci obou zvukovodu byl dlouhe tydny v lecbe, vse bylo v poradku az na dlouhe hojeni ran. Zvitezili jsme az po nasazeni suspenze kys.hyaluronove Anigran. To byl tehdy i zazrak pro srnecka a ranu po amputaci.
Pred par tydny Karlik koukal smutne. Od Snehulky chytl rymu, ale to nebylo vse, na prave lici nador, zvetsena slinna zlaza, zaniceny zub spicak,ktery se povysunul a zranuje horni daseň. Dnes byl objednany k Mvdr.Fichtelovi na 3.2.2016 k operaci odstraneni zubu zbytku co ma nebot stejne to co tam jeste ma mu k jidlu neslouzi, tim odoadle jeho psycho pohyb jazycku jsk se snazi zub oddalit od bolaveho mista, ktery propichuje. Bude i odstranen utvar u ucha a co to bude ukaze histologie. Drzte tlapky, on si to moc moc zaslouzi je to sikulka a vdecny mazilek.

Ježátko dnes bylo také  na klinice , ma poslech na plicich a je nachlazený, dostal atb a musi papat i kasicky , aby pribral , ma 240g, aktivni chlapecek to je, při ošetřování chtěl utéci ze stolu :)

18.1.2016

na kastraci bylo 5 kočiček. Stelinka z Vyškova, Daisy ze Staňkové -  umazlená bílomourka a tři nevime pohlavi kočičky ze Staňkové zatím se jmény Staňkova 1,2,3, jde o zatím zabijáky :)

17.1.2016

našla domov kočička Anynka, která bude časem žít až ve Španělsku :) , kocourek z Vyškova Zrzík a kocourek Perníček :) Zvířátka měla mnoho návštěv a děkujeme Karel Ryšavý za dřevíčko pro pejsky a kočičky.
Přijali jsme nového pejska Dana, kterému onemocněla panička.

 

Scootland s.r.o.  :) Díky této firmě, která prodává skútry útulek Tibet opět tiskne, počítačuje a scanuje :) Nejen díky technickému vybavení , které nám darovali, ale také dnes 5h zaučovali a instalovali :) 
Pokud si od nich koupíte skútr, můžete mít i dobrý pocit, že sedíte na něčem, čím jste přímo přispěli zvířátkům, protože podpora této firmy je obrovská. Jejich zapůjčení velkého auta nám už několikrát zachránilo krk při bazárcích nebo dovozu vybavení útulku :) 
Moc děkujeme www.scootland.cz , Sladovnická 15, Brno

 

16.1.2016

jsme přijali tohoto ježečka. Nalezen moc hodným pánem v Nevojicích. Malinký, zřejmě už neměl dost energie na spaní a tak se vydal hledat jídlo a šel dobrým směrem :) snad to nemá jiný důvod jako nemoc. Poskytli jsme první pomoc a ošetření a v pondělí ho vezmeme na kliniku pro jistotu. Když už je to takový bojovník, ať může na jaře běžet silný do přírody. :)

Děkujeme dárcům, kteří nám přinesli finance v hotovosti, zaplatili jsme nebo zaplatíme plynové bomby, kterými topíme u cca půlky kočiček u nás, tedy cca pro 50 čumáčků :)

Velké DÍKY  patří Neurologické klinice nemocnice Bohunice a vánočnímu večírku (6 tisíc), skupině Dalah za koncert v Bajkazylu, který nám teď také nabídl umístění kasičky (1369,-) a benefičnímu koncertu hardcore pro útulek (7500,-) Kočičky MOC DĚKUJÍ !!! :)

 

 


13.1.2016

jsme byli na kastracích s 6ti loňskými koťátky, nakoupili prasátkům a slepičkám korýtka na vodu a granulky, Lenymu seník do kotce. Dále jsme se domluvili s útulkem Jimlín na příjmu nové, 13ti leté fenečky NO Rikiny. Byla odebrána kvůli týrání a má srůsty na páteři. Jedná se již o druhou spolupráci s tímto útulkem, dříve tu s námi byl ovčák Max, který je již v adopci. V následujícíh dnech doladíme datum příjmu. V neděli přibude ještě kříženec jezevčíka díky Otu Nešporovi - pejskovi se dostala panička do nemocnice a již se nevrátí.

 

DĚKUJEME SPOLEČNOSTI IBM, KTERÁ POSLALA ZVÍŘÁTKŮM 12 250 KČ. TYTO PENÍZE BUDOU POUŽITY NA VAKCÍNY A KRMENÍ.

THANKS TO IBM TIBET HAS RECEIVED 12 250 CZK. THANK YOU VERY MUCH.

13.1.2016

odjel do nového domova kocourek Shawn, v novém domově má kočičího kamaráda, hodně štěstí :)

DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM, KTEŘÍ SE ZÚČASTNILI AKCE KOČIČÍ PŘÁNÍ, NAKOUPILI KOČIČKÁM DÁRKY, PŘISPĚLI DO MISEK A NA NOVÁ ŠKRABADLA!   Celkem jste obdarovali 43 tibetských kočiček a každá kočička měla v misce příspěvek.  Moc děkujeme! Některé fotky kočiček s dárky jsme již rozeslali, ostatní se pokusíme vyfotit co nejdříve. Na škrabadla můžete kočičkám stále přispět, projekt stále běží, děkujeme :)

12.1.2016

dnes ráno nás po pártýdenní léčbě opustil kocourek Murko, snažila jsem se, bohužel FIV i FeLV někdy reaguje takto, ač s paní doktorkou kouzlíme sebevíc, je to málo :( myslela jsem, že si pohodičky užije víc, alespoň ji poznal a umřel milovaný. Díky všem, kteří se na jeho záchraně podíleli.

11.1.2016

Dnes nás navštívila velice hodná a ještě šikovnější MVDr. Veronika Gesierichová, která u nás dělá Dornovu metodu pro zvířata. Doufáme, že spolu s hydroterapií a dalším cvičením, třeba na balonech, společnými silami holčičky Agátku a Lízinku rozchodíme :) Nyní již rehabilitujeme ROK a zlepšení, ač se může zdát malé, je OBROVSKÉ!Děkujeme všem co se na tom podílíte, hlavně Zdendovi, co s námi rok cvičil na hydru, všem dobrovolníkům co tráví svůj volný čas s námi a již zmíněné Verči. Sylvě Nechutové za plínky atd. prostě všem co se na tom podílíte.:) A zároveň bych chtěl motivovat všechny majitele nemocných zvířátek, aby boj nevzdávali a vytrvali, stojí to za to! :)

 

10.1.2016

 odjela do nového domova kočička Stázka, hodně štěstí :) Tím nám odešlo poslední loňské umazlené koťátko, snad najdou domov i koťátka z Vyškova - 3 bojácnější, ale úžasná stvoření. Černá bezzubka je má srdcovka, želvinka a rezavý bráška, všichni se mazlí, ale až tak po hodince pozornosti, což je pro nás s větším počtem zvířátek náročné. Pak je tu ještě malinkatý handicapovaný kocourek Kamilek, je vhodný pouze do bytu, má lehce robotkové pohyby, prodělal infekci, která mu trvale poškodila mozeček, je bojácný, ale je to tím, že co je u nás honím jej s léky a už předemnou utíká. Jinak je hodňoučký a další léčba není třeba, trvalé následky zůstávají. K adopci tu zůstává ještě neočkovaná nově příchozí Anynka, Shawn a Kesy jsou rezervovaní a do adopce půjdou po kastraci. Během února budou k adopci mazílci ze Staňkové, asi dvouletí bílomourci kočičky i kocourci, neuvěřitelně vděčná zvířátka.

9.1.2016 odjela do nového domova kočička Pery :) hodně štěstí :)

8.1.2016

 Pejsek Cézar dnes dostal nové léky na zpomalení degenerace kloubů na nemocná záda. Má spondylozu na 3 místech, syndrom cauda equina a artrozu v ramenním kloubu. Nečekaný či dlouhodobý pohyb je pro něj namáhavý. Přispět mu můžete na náš transparentní účet 4113874028/5500 . Předem moc děkujeme :)

Děkujeme manželům Ondrušovým za dárkový poukaz 5 tisíc a Pet Centru za slevu 25% :) Nakoupili jsme vaničky pro kočičky v léčbě a kukaně pro pozitivní kocourky.

7.1.2016 našli společný domov kocourci Agip a Kulíšek, hodně štěstí kluci :)

FIV a FeLV domeček, dveře jsou konečně hotové! Pro oddělení kočiček s různými viry. Děkujeme štědrému dárci, že jsme si je mohli dovolit nechat udělat, prostor je s nižším stropem a tak šla pouze výroba na míru. Krása, jsme šťastní, nyní máme 4 pozitivní kočičky.

5.1.2016 jsme přijali 3 kočičky z ulice Staňkova v Brně, zatím se rozkoukávají, jsou špinavé, nemocné, jsou umístěny v karanténě v léčbě, více informací dodáme později.

5.1.2016 odjela do nového domova kočička Kery, která je zpočátku k lidem ostražitější, ale doma bude mazílkem, hodně štěstí :)

4.1.2016

 přišlo velmi smutné a těžké loučení s kocourkem Maťkem, bohužel se jeho zdravotní stav velmi zhoršil, selhání ledvin dospělo do nezvratné fáze a přidala se mrtvička :( Byl to neuvěřitelný kocourek, velký bojovník, největší mazel, moc nám chybí :( Strávil u nás necelé 3 roky, navždy však zůstane v našich srdcích a myšlenkách! Děkujeme všem, kteří ho podporovali.

3.1. 2016 odjela do nového domova handicapovaná kočička Anežka, již poslala fotku z nového domova :)

1.1.2016 jsme přijali FeLV pozitivního černobílého kocourka, dostal jméno Bambi - více v handicapované kočičky

 

Máme tu začátek nového roku a tak je tu rekapitulace roku 2015 :

k 31.12.2015 bylo v útulku včetně depozit 85 kočiček

celkem bylo přijato 96 kočiček (nejsou zde započítány kočičky, které se po kastraci vypustily zpět do původní lokality)

celkem se v roce 2015 adoptovalo 94 kočiček a 15 pejsků

a bohužel zemřelo nebo byly kvůli zdravotnímu stavu uspány - 20 kočiček a 4 pejsci

Děkujeme Vám všem za příspěvky jak materiální, tak finanční, Kočičímu přání za možnost účastnit se této skvělé akce, celkově za velikou podporu, bez Vás by to nešlo!

DĚKUJEME a věříme, že tibetským zvířátkům zachováte přízeň i během roku 2016 :)

 

Z časových důvodů nestíháme aktualizovat co se u nás vše děje. Sednout si k počítači je pro nás opravdu svátek, několikrát denně však dění u nás zveřejňujeme operativně z mobilu a tak jsme požádali dárce webu fy VAL DESIGN, zda by nám nemohli Facebook propojit zde se stránkou Co se u nás děje, abyste viděli i vy, co FB nemáte, jak tu bojujeme za štěstí zvířátek :-) Takže se těšte a děkujeme za podporu všem :-)

 

 

STOP STAV PŘÍJMŮ KOČIČEK DO ODVOLÁNÍ , MÁME PŘEPLNĚNOU KAPACITU, NEMÁME ANI JEDNO VOLNÉ MÍSTO, VÍC KOČIČEK UŽ NEZVLÁDNEME FYZICKY ANI FINANČNĚ, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!!

POKUD NAJDETE KOČIČKU V NOUZI, RÁDI VÁM PORADÍME JAK SE O NI POSTARAT!

 

 

Těšíme se na Vás :) Brigáda se koná za každého počasí, veganský oběd zajištěn :)

 

Ve dnech 5.10. - 8.10.2014 proběhl na Jánské 12 v galerii Artissimo bazárek věcí nových i použitých, veškerý výtěžek putoval zvířátkům na zaplacení dluhu na veterině. Výtěžek bazárku je neuvěřitelných a rekordních 110 085 KČ.

Děkujeme všem dobrovolníkům za pomoc s chystáním a sklízením bazárku, všem, kteří darovali věci k prodeji a samozřejmě všem, kteří nás přišli na bazárek podpořit!!! Ať už jste nakoupili, či přispěli do kasičky nebo darovali věci k prodeji, patří Vám všem velké DÍKY!!!

Věci průběžně sbíráme dále, v prosinci proběhne další bazárek :) 14.12. - 17.12.2014 opět v Artissimu, těšíme se na Vás a DĚKUJEME ZA PODPORU, MOC SI JÍ VÁŽÍME!!!

 

Děkujeme manželům Pochmanovým za darování olejového radiátoru zvířátkům :)

 

 

Děkujeme majitelce chovatelský potřeb v Líšni, Kotlanova 7 , paní Monice Hrachovinové za uspořádání sbírky ložního prádla, dek ad. pro tibetská zvířátka (sbírají pro nás i víčka :)) Zároveň velké díky všem, kteří do této sbírky přispěli. Děkujeme :)

       

 

 28.9.2014 proběhl další výběr sběrného boxu v Globusu :) Moc všem děkujeme, zároveň děkujeme Renči Sedlákové za odvoz věcí do útulku, ušetřila nám cestu :)      

 

18.9.2014 proběhl první svoz víček, zvířátka získala 490 Kč :) Děkujeme firmě Hottech, která od nás víčka vykupuje a všem, kteří víčka darovali. Sbírejte s námi dále, děkujeme :)

 

 

1.9.2014

Eshop s chovatelskými potřebami Mlsný hafan věnuje 5% ze zisku našemu útulku, provozovatelé jsou zachránci kocourka Alíška a rozhodli se nám dlouhodobě pomáhat http://www.mlsnyhafan.cz/

Nakoupíte a zároveň nás podpoříte :-) Můžete zde nakoupit i přímo pro naše zvířátka a nechat poslat k nám :-)

Děkujeme.

 

3.8.2014

Jsme přijali kočičku s natěsno uvázaným antiparazitárním obojkem kolem krku, ve vysoké fázi březosti, pokud majitele má, prosíme, aby nás kontaktoval. 

 

31.7.2014

Jméno kocourka jsme mu dali podle jeho děsivého stavu, Hell jako peklo, jeho maminka u nás byla přijala jako Hela, zemřela na onemocnění plic. Tohoto chudáčka v jedné fabrice v Brně nemohli odchytit, nakonec se podařilo a snad není pozdě. Foceno druhý den, nyní už otevřel očka a vidí a tedy se i víc bojí, je to plašánek, zatím. Bohužel dostává nepříjemné injekce a tím si to tedy moc nezískáme. Je však naštěstí ! žrout a tak nemusí být na infuzi, krásně a hodně pije. Kromě notoedrového svrabu (klasická prašivina) má dravčíky, blechy, pyodermii, zánět střev, pneumonice, rána na oku, silný zánět v krvi. FIV a FeLV je negativní, proto bojujeme :-) Už po pár dnech je vidět zlepšení, bere kombinaci antibiotik, Zentonyl, ADE, Noroclav, Ronaxan a do krmení Probicol H, probiotika, po týdnu vždy zopakovaný Stronghold. Pokud nám budete chtít s péčí o tohoto chudáčka pomoci, budeme moc rádi, jsme nyní v dluzích :-( číslo veřené sbírky pro zvířátka je 4113874028/5500, do poznámky můžete napsat Hellik. Věříme, že to zvládneme a bude z něj krásný rezavo-bílý kocourek :-) S vaší pomocí. Tím, že musíme používat ochranné pomůcky a desinfekce navíc, abychom nenakazili ostatní, se péče o něj malinko prodraží. 

 

18.11.2013

Reportáž z kauzy týrání mnoha pejsků. Dnes jsme k nám dovezli 7 štěnátek se třemi fenečkami a králíčka, 5 štěňátek a jednoho pejska si vzali dobré duše do dočasné péče v Brně. Hledáme opatrovatele pro pejsky, stále je v domě okolo 40 pejsků.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/313281381991118-udalosti-v-regionech/obsah/291830-tyrane-psy-z-pozdatek-neni-kam-odvazet/ 

Nabídka zvířátek z této kauzy zde http://www.utulektibet.cz/cs/potkanci-a-kralicek-k-adopci  a http://www.utulektibet.cz/cs/adopce/pejsci-k-adopci/3-fenecky-a-6-stenatek-von-poztatky

 

20.8.2013

Prosíme, pokud najdete pejska, uvědomte městskou policii v místě nálezu, nevozte pejska kilometry daleko tam, kde jej majitel nenajde.

 

Pomozte, pro pohodlí opuštěných kočiček.
Je u nás dost plno, musíme mít další prostor pro kočičky, uvolníme dřevník Je tam nová střecha a velká úspora je i v betonu. Vše uděláme stejně, jako náš stávající domeček pro kočičky, zatepléná zeď i strop, plynové topení. vše bude dělat Jirka a sklad řeziva nám nabízí vysokou slevu, i tak nás vše vyjde na necelých 40tis. , včetně přístřešku na dřevo, kterým topíme celý dům. Nyní jsme v mínusu a tak budeme dělat postupně, jak budou penízky, snad budou, vzniknou tak další 3 pokojíčky. Okna máme Díky mojí mamince, která nám před lety koupila všechna okna v domě i ty plánovaná
Každá korunka pomůže, jsme na tom teď hodně bídně, ale věřím, že díky vám všem to zvládneme. A pokud by se vysbíralo více ( to by byl sen zaplatíme dluh u naší nejhodnějsí paní doktorky MVDr. Olmové
Děkujeme, vaše stovka Tibeťanů

 

13.7.2013

Brněnské psí dny a náš malý charitativní bazárek, z akce jsme dovezli zvířátkům 5.585 Kč :-) Článek Ligy na ochranu zvířat a fotečky zde

Všem moc děkujeme.

Děkujeme dárcům za úžasnou voliéru, nyní je dočasně provizorně umístěna pro kocourka Meckbetha, protože jej irituje jeho mladé osazenstvo FIV prostoru, ale plánujeme ji propojit s oknem a budoucím pokojíkem uvnitř.

 

16.4.2013 Kočička Tonička zahajuje voliérové vyvalování se na sluníčku :-)

29.3.2013

Díky Kočičímu přání a velkému projektu mají kočičky s FIV nově vybavený pokojík :-) 25.2.2013 

V lednu a únoru se nám zdárně podařilo navakcinovat a převakcinovat všechny zdravé kočičky v útulku, včetně plachých kočiček z Vranovské, chuděrky prožily šílený odchyt, ale mají na rok pokoj. Hrozbu šiřícího se calici a herpes viru jsme museli zdolat. Navakcinovali jsme přes 60kočiček a investovali přes 10 tisíc korun, některým jsme museli koupit vakcíny s chlamydiemi i FeLV. Vakcaci nám provedla bez nároku na odměnu a s nákupem bez provize MVDr, Olmová. Moc děkujeme, bylo to náročné.

Pejsek Aronek se dostal ze selhaní ledvin. Pejsek Toník dostal novou léčbu na zpomalení degenerativní myelopatie. Kočička Kika bojuje zatím bez výsledku se selháním jater. Kočičky v léčbě Jahůdka, James, Maťko, Dráček, Šišinka bojují krásně, léčby zabírají.

Děkujeme za sponzora veterinární léčby a prodeje léků za nákupní ceny www.veterinajihlavska.cz a taktéž za úpravu pejsků zdarma Alence Audyové.

Přijali jsme nové kočičky, které byly v nouzi. Také pejska, který zůstal bez domova jen o dva domy od nás.

Děkujeme o podporu a prosíme pomoc s platbou veterinárních léků. Loňská epidemie, očkování a nutná desinfekční opatření nás vyčerpala.

 Foto vakcín aplikovaných plachým kočičkám, velká dřina, ale úspěšná :-)

 Protoře pečujeme o staré pejsky, toto je denní dávka léků pro každého, opaplané v konzervě vše na lžičce krásně zbaští :-)

 

 O tom, jak funguje Útulek Tibet.
Protože se nám v posledních dnech dostalo tolik křivd a lží o nás, musím napsat, jak fungujeme, aby to už konečně každý věděl. Jsme blázni, to ano, ale jsme čestní blázni a když slyším takové lži, jsem velmi zklamaná a prostě vyřízená, když do činnosi dáváme vše, co máme.
Dům, kde máme útulek jsme koupili na hypotéku se splatností 28let, platíme ji z vlastních zdrojů (zaměstnání - čajovna, IT služby, dílna). Provozní náklady domu jako elektřina platíme taktéž ze svého. Na chod útulku (krmení, vše potřebné přímo pro zvířata) nedostáváme žádné státní aní městské dotace, vše táhneme z darů hodných lidí a vlastních výdělků (čajovna, IT, nyní je dílna zastavena, protože jsem na mateřské). Za péči o zvířata nikdo nedostává ani korunu, ani my, ani pomocníci. Děláme to jako koníček, jako dobrý skutek, poslání a tak to cítíme. Takovou činnost bych za peníze nedělala. Máme tu necelou stovku zvířátek, péče o ně zabere mnoho hodin denně. Když je zvířátko nemocné, jako nyní kočička Kika, jen péče o jedno může vzít hodiny.
Pokud stavíme voliéru, nějaké příčky, stěny přímo do zvířecích prostorů, využíváme financí z darů. Pokud by však někdy útulek skončil, dle Stanov občanského sdružení musí být vše takto zakoupené věnováno jinému soukromému útulku provádějícího stejnou činnost jako my. Tedy vše co zvířátkům koupíme, bude až do plného upotřebení pro zvířátka využíváno. Zpočátku jsme na stavbu kotců a kočičárny využili své naspořené finance.
Největší problém dělá asi jeden bezdomovec ožrala v hospodě. Přijali jsme od něj kocourka s tím, že se jej vzdává a najdeme mu nový domov, protože majitel zůstal na ulici a ted, po roce, kdyz bydlí v buňce jej chce zpět, do šílených podmínek, človek nemá žádné peníze, pije, kouří...prostě právně mu zvíře vrátit nemusím a do adopce mu jej v žádném případě nedám. A ten se nás snaží pošpinit jak může a já jsem v šoku, že člověk, který nedělá nic dokáže ještě škodit těm, co dělají tolik a časově nevíme co dříve.
Ale muselo to přijít, každý nás nemůže mít rád. Jen slyšet, jak dostáváme dotace a nestaráme se o zvířata je prostě na mě moc....
Snad to poleví, bere mi to tolik energie.
 Ale, dostala jsem včera fotečku kotatka z adopce pana Kočičku (moureček malinký přijatý mezi svátky), jak hajá spokojeně na pánečkovi u televize, tohle mě moc nabíjí, takže kočičky a pejsci z adopce, posílejte foto, ať jsem zase ok :-)

 

20.1.2012

Přidány fotky ve fotogalerii na Kočičí přání.

13.12.2012

Již brzy vypukne Strom kočičích přání. Info si můžete přečíst zde, moc děkujeme předem za pomoc nejen našim zvířátkům.

Strom splněných kočičích přání - mise Vánoce 2012

www.kociciprani.cz


Od 14.prosince do Tří králů můžete pomoci kočkám v útulcích a přitom zůstat sedět v teple
svých domovů a kanceláří.V tomto období se totiž opět koná již tradiční internetová sbírka na
podporu koček v péči občanských sdružení z celé České republiky. Útulkové micky si i letos
přejí krmení, pelíšky, léky, nebo třeba rovnou nové domovy.
První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 tisíc korun a následující Vánoce už to
bylo skoro 740 000. Letos budou ve splnění svých přání doufat kočky z 26 organizací z 12ti
krajů ČR. Každé kočce je možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku
- tedy přispět na krmení a stelivo na měsíc pobytu v útulku. Letos poprvé můžete podpořit i
jeden velký projekt od každého útulku.
Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o opuštěné
kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a veterinární péči. Na stránce
www.kociciprani.cz naleznete profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak
vyberete konkrétní zvíře, jehož příběh vás zaujme, nebo které třeba pochází z vašeho města.
Dárek mu lze zakoupit přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Každý
dárce dostane na konci akce fotografii „své“ kočky s dárkem a může ji také zajít navštívit.
Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a
dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů
jejich příznivců. Nejedná se o útulky financované městy. Většina koček čeká na nový domov
v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.
Pořadatelem je občanské sdružení Devět životů, veškerou práci kolem akce vykonávají její
členové a jedna dobrovolnice zdarma, tím pádem jde opravdu každá koruna tam, kde je
potřeba – kočkám.
Proč to děláme? Protože máme rádi kočky. A co vy, pomůžete nám splnit jejich přání?

12.11.2012

 Po roce epidemie v Tibetu :-( Nyní nákaza bakterií Cryptosporidia Parvum, k této hodině 5 mrtvých koťátek, náhle, bez možnosti záchrany. Prosíme všechny o pomoc. Samozřejmě finanční a kdo nemáte mladé kočičky, nebo lépe kočičky, tak i fyzickou (desinfekce). Kdo máte doma koťátka, štěňátka, malé děti, prosím raději k nám nechoďte, jsme smutní, vyčerpaní psychicky, fyzicky i finančně. Kdo nám tuto bakterii dovlekl nevíme, všechny nově příchozí kočičky jsou pozitivní a nyní umírají koťátka, která u nás máme již měsíce (Mali, dva Puntíci, bílý kocourek bojuje o život), Honzíkovi a Hexíkovi není vůbec dobře, všem nasazena léčba ( Stomorgyl, Colostrum a další léky). Děkujeme za podporu. Nepříjímáme žádná nová zvířátka, adopce dle domluvy a stavu (riziko nákazy jiného zvířátka)

Objednali jsme definfekce, které jsou na tyto bakterie nejúčinnější a jsou jiného typu, než běžně používáme, protože i ty mršky si zvyknou (Neopredisan).

Budeme šetřit na přímou germicidní lampu na zabití bakterií a virů.

Nyní zkousíme jiná antibiotika, přidáváme Imunoglukan (Plerasan) a infuze.

Dnes se zhoršila i kočička Missy, která trpí dlouhodobě nedoatatečností ledvinové funkce. Má velmi špatné hodnoty, ale krásně bojuje, kapeme infuze, dostává léky a je moc šikovná a umazlená.

Myslete na nás, horší situaci jsme u nás ještě neměli.

A zítra nás čeká běžná kontrola KVS.

12.10.2012

Kočička Jackie, které někdo vypíchl očičko je objednaná na operaci očička, kdy ji bude vyčištěno a zašito, nyní se jí stále musí čistit a vytéká ji tekutina a vše celkově bolí, už je dost veliká na anestezii, má přes 2kg. Zákrok provede MVDr. Rauscher na VFU, pokud to půjde, bude se rovnou i kastrovat. Operace bude stát 4tis. Kdo byste mohl pomoci, stačí zaslat příspěvek na jeden z našich účtů a přidat poznámku "Jackie", děkujeme. Kočička by bez této operace nemohla žít bez utrpení. Je to vyhozené koťátko z léta.

 

Přijali jsme spoustu kočiček a koťátek, koupili jsme 2 nové karanténní boxy, čeká u nás více jak 70 kamarádů.

Již topíme :-) Pokud chcete pomocí s teplíčkem pro zvířátka, zašlete příspěvek pod poznámkou "topení", jednu PB láhev 10kg kupujeme za 300Kč, máme 5 topidel, týdně vytopíme 8 PB lahví.

Děkujeme za podporu.

Domov našly dvě plaché kočičky z Vranovské, odjely na ranč Vítovice u Rousínova, koťátko Puntík do Brna bytu, kocourek Santonek svůj dlouholetý boj s rakovinou nakonec prohrál.

 

3.10.2012

Co se u nás děje? Spoustu nového.

Mezi první například doděláváme domeček Sidíkovi, máme nové pejsky k adopci i v útulku (Leny, labradorka, Ben..). Taky domovy našel Dulík, kočička Telma, kocourek Tygřík. Kocourek Santonek bohužel bojuje s rakovinou. Dále nám někdo ukradl kasičku v Králově poli v Pet Centru, což nás velice mrzí.

Taktéž máme neustále spoustu koťátek k adopci, neváhejte a přijďte si vybrat nového kamaráda.


10.9.2012

Pozor, jsou zde opět aukce, do kterých se můžete zapojit i Vy:

Prosíme, projděte své domovy, sbíráme věcičky do aukcí :-) Cokoliv pěkného se vam nehodí, neboc chcete věnovat zvířátkům k prodeji, prosím pošlete do útulku, nebo napište sms, můžu vyzvednout v Brně 608 818 627, děkujeme. Co nebude použito do aukcí, bude k prodeji na akcích Plná miska, který je pro zvířátka u nás a v Brněnském Maxu :-)

Děkujeme:-)


Jak nejen nám můžete pomoci dále?
9.9.2012

Do nového domova odjela společně dvě koťátka- želvovinová kočička a kocourek mourek s bílým koncem ocásku.

Také s lítostí musíme oznámit,že nás kvůli nemoci dnes v noci opustila kočička Adélka, maminka útulkové Borůvky.

Budeme na ni vzpomínat:-(

1.9.2012

Přátelé nemyslete si, že web neaktualizujeme, ale z důvodů neustále práce a další nejen zdravotní péče okolo zvířátek teď nebylo moc času. Nicméně v nejbližší době dopíšeme veškeré informace a novinky.

Děkujeme za pochopení.

3.7.2012

V týdnu od 3.8.-10.8.2012 je útulek pro veřejnost bohužel uzavřen. Je třeba se trochu odpočinout a v útulku nám po tuto dobu pomáhají pouze dobrovolníci.Tímto děkujeme za pochopení:-D

29.7.2012

Do nového domova odjela Ennie i Janička!!!!držíme palečky!!

27.7.2012

Tak koťátka nám postupně nacházejí nové domovy, např. Sparky, a bíločerný kocourek, taky rezavobílý fešák, který u nás nebyl dlouho odjeli včera do nového domova. Již dříve odjel CHIP a Tečka...držíme jim palečky..

Stále na Vás v útulku čeká hromada koťátet.

Kočička bez očička Jackie a kocourek Gordon, který se zotavuje po zlomené nožičce jsou nyní umístěni u naší kamarádky, která jim poskytla dočasnou péči a má více času na jejich rekonvalescenci. Děkujeme Alence. Tyto koťátka naleznete v sekci Externí kočičky k adopci.

 

23.7.2012

Vyhlašujeme STOP stav příjmu koťátek, omezujeme pouze na ohrožené, nemocné, zraněné a podobné případy. Bohužel máme nyní v péči tolik nových malých přírůstků, že další prozatím přibrat nemůžeme. V případě, že se uvolní místo a půjdou brzy do adopce, budeme Vás informovat. Děkujeme za pochopení.

11.7.2012

Přidány fotky koťátek, do adopce odjelo koťátko Tečka a pejsek Eliška, držíme jim palce. Vrátila se Komínka a přijaly jsme další tři kočičky.

27.6.2012

Tak nového spoustu věcí, fenky Jenny, Ennie a Janička jsou po kastraci. Přibyla nám nová fenka Eliška (více v pejsci k adopci) a taktéž máme 11nových koťátek, jejich profily naleznete opět v sekci Kočky k adopci.

22.6.2012

Aktuálně hledáme domov pro tuto fenečku, info u Psi k adpoci!!!!!!

19.6.2012

Přidáni noví pejsci k adopci!!!!!! Ennie, Janička a Jenny.

Kocouři Ozzík a Felišek odjeli do nového domova. Děkujeme!!

17.6.2012

POZOR!!!Spěcháá!!

Toto je nalezený kocourek, černý s šedou podsadou. Starý asi 8měsíců. Prohlédnutý veterinářem (nyní si pouze lečí očička  a má nějaké kousné rány nahlavě) jinak zdravý. Je strašně umazlený. Evidentně žil v bytě. Čistotný, chodí pouze do písku. Paní si jej už nemůže nechat tak je uní na balkóně než se najde nový majitel, ale paní je ho strašně líto,že je tam sám.

Najde se dobrá duše, která by si kocourka vzala?

11.6.2012

Nový pejsek v útulku, fenečka ENNIE, info o ní naleznete na webu.

 4.6.2012

Novinek je spoustu:

Šardovi a Dráčkovi se v novém domově daří skvěle, poslali nám pozdrav.

Přijali jsme nové koťátka!!! více naleznete v sekci Kočky k adopci.

Kocourek Škubánek je po operaci ouška, zatím v pořádku, praskla mu tam cévka, takže nyní bydlí se Santonkem v ordinaci.

Kocourek Santonek nám začal přibírat (zaťukejme na dřevo).

Fenečka Jenny si u nás pěkně zvyká.

Neustále hledáme dobrovolníky!!!!!!!

Prodáváme dvě útulkové autíčka, pro nás byly už malé. Více naleznete na našich FB stránkách.

Právě postupně provádíme rekonstrukci, fotografie z "nové" ordinace nalezente v sekci FOTOGALERIE.

Pro kocourka Jerryho si dojeli do dočasky zájemci, tak uvidíme, jak se to mezi nimi vyvine, držíme palce.

1.6.2012

Pejsek Dráček našel domov!!!!:-):-) Zůstane v Bystrci u původně "dočasných" majitelů:-) Držíme mu palce a majitelům děkujeme.

27.5.2012

Nejmladší kočička z útulku Nelinka, našla nový domov, děkujeme a přejeme ji hodně štěstí!

23.5.2012

Nadace na ochranu zvířat má novou kampaň Hyperslevy.cz pro zvířata. Hlavím cílem této kampaně je zajistit, shromáždit finanční prostředky na aktivity nadace, mj.na projekt SOS zvíře, pomoc útulkům a záchranných stanicích. Taky na veterinární ošetření a následnou léčbu. Více informací naleznete na jejich webu:

http://www.hyperslevy.cz/nadace/o-aktivite/

23.5.2012

Pejsek Šarda se dočkal a o víkendu poputuje k novým páníčkům do Čech. Držíme mu palce a moc děkujeme.

20.5.2012

Přijali jsme dvě nové fenečky, více informací v sekci Psi k adopci.

19.5.2012

Plná miska

Přijďte nás podpořit na akci, která proběhne ve dnech 14.-16.5.2012. O co vlastně jedná se dočtete na webu www.akceplnamiska.cz

Budeme se těšit a děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

8.5.2012

Za poslední týden jsme tři kočičky přijali (velký rezavý kocourek jménem Jerry, černá pětiměsíční kočička Nelinka a krásná mazlivá Mourinka) a zároveň našly tři kočičky domov. Svůj nový domov našlay kočičky Fionka a jedna z nových Mourinka, která se tady ani neohřála, což je fajn. Také svůj domov našla od pátku i kočička Faey.

Všechny zvířátka k adopci naleznete na našem webu.

Také pracujeme na vybudování nového "domečku" pro prasátko Sidíka. A malujeme a uklízíme a opravujeme co se dá, takže jsme v jednom kole.

Poděkování - Kočičí přání - Velikonoční koleda

Chtěli bychom moc poděkovat všem, kteří se zapojili do této akce.

Celkem jste tibetským kočičkám poslaly 18 715 Kč! (dárky jste nakoupili v hodnotě 10 615 Kč a mističky naplnili částkou 8100 Kč)

VŠEM MOC A MOC DĚKUJEME ZA VAŠI POMOC A PODPORU!!! VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ TAKÉ ORGANIZÁTORŮM!!! DĚKUJEME :-)

Fotečky z této akce zde brzy naleznete a taktéž si je můžete prohlédnout na našem facebooku.