Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Pomoc volně žijícím zvířatům

Home » Pomozte » Pomoc volně žijícím zvířatům

Tuto stránku věnujeme volně žijícím zvířatům, kteří se k nám také dostali, nicméně pokud to lze, předáváme je dle zákona do záchranných stanic o kterých víme, že fungují srdem jako my :-)

 

Tuto stránku neaktualizujeme, každý rok však pomůžeme několika ježečkům od kojenců až do jara. Pouze v případě, že místní stanice hlásí stop stav.

JEŽCI

Informace pro Vás:

Pokud naleznete ježka - http://www.ochranazvirat.cz/662/czech/clanek/nalezli-jste-jezka-a-chcete-mu-pomoci-/

V roce 2010 se k nám dostalo 5 malých ježečků:

5 ježourků ve věku 1-2 týdny - možná adopce na dálku (pomoc s krmením) zima 2010/2011

  • Ježeček 1. - adoptován na dálku Julinkou Jankovou
  • Ježeček 2. - adoptován na dálku Kamilou Kovačíkovou
  • Ježeček 3. - adoptován na dálku Terezou Kovačíkovou
  • Ježeček 4. - adoptován na dálku Vojtěchem Berananem
  • Ježeček 5. - čeká na adoptivního pána  ( 300 Kč na měsíc)

Přijali jsme je ze ZOO ve Vyškově. Nešťasnou náhodou jim posekali maminku :-(

Jsou krásní a jsme ve spojení se záchrannou stanicí, naštěstí informace k péči o ježky jsou mnohem více 100% ní, než třeba u veverek. Pokusíme se jim pomoci, vstáváme každé 3h na krmení, dřina, ale věříme, že to má smysl, ježourci vypadají velmi silně a mají tolik síly bojovat :-) Mají místo mamky topný drát a zatím je vše v pořádku, držte pěsti.

6.10.2010

 Ježečci přežili všichni :-) Mají už 300g a jsou to velká prasátka šmudlátka, když nám je přinesli, měli 57-67g. Děkujeme Alence Audyové a Zuzaně Pokorné za odbornou pomoc při odchovu. Zde už krásné foto mrňousů,postupně budeme přidávat. Poslední foto je z doby, kdy měli 100g. Krmili jsme je každé 3h i v noci 3 týdny, jakmile jsme uviděli první zoubky, hurááá, bylo to náročné, ale velmi smysluplné. Kluci pofrčí do lesa až na jaře 2011. Pro zimování ježků nazelezných od listopadu 2010 vás odkážeme na paní v Brně, která o ježky pod 700g přes zimu pečuje.

první zahřátí od mámy flašky s teplou vodou - později měli topné těleso.

HOLUBI

15.8.2010
Jsme našli holoubka z zámecké zahradě v Bučovicích. Zraněný, krčil se u zdi. Po prohlídce jsem zjistili, že mu celou nožku již žerou muší červy. Holoubek si nechál ránu čistit, ožil....po pár hodinách jsme však zjistili, že jsou červy hluboko v jeho hrudi, již cca týdenní. Během pár hodin zemřel když jsem ho hladila. Měl kroužek s číslem, poslali jsem zprávu pro jeho chovatele. Asi tím, že byl na lidi zvyklý, byl takový jiný než Václav, takový mazlivý :-( Alespoň neodešel sám, v teple a s láskou.


20.4.2010
Nález holoubka, který jevil známky poranění - nemohl létat.
Holoubek Václav na nás čekal před čajovnou, hned druhý den ráno jsme jeli na VFU do Brna s kočičkami a vzali Václava na odd. pro ptactvo. Pojmenovali jsme ho po panu doktorovi Tukačovi :-) Tak dostal injekci na bolest, vitamínky a byla u něj diag. lehká zlomenina křídla, v pátek dle trusu i silné zamoření kokcidiemi, ihned jsme začali odčervovat. Jelikož je holub pro nejpíš většinu lidí i záchranných stanic odpad, o Václava se postaráme sami, bude moci létat za 3 týdny. Jirka mu udělá krmítko a třeba se k nám bude vracet :-) Patřičně samozžejmě udělané tak, aby kočičky nevyšplhaly :-)

VEVERKY

14.4.2010

Vévuška ( nalezená veverka) odjela do specializované záchranné stanice pro veverky Pinky :-) za kamarádama stejného věku, učit se jak žít v přírodě a pokud se podaří, za 5 týdnů bude vypuštěna do volné přírody a bude žít plnohodnotný život. Získali jsme další zkušenosti a hlavně tu nejzásadnější.

Jakmile naleznete veverku na zemi - POTŘEBUJE POMOCI !!!! to je jasné, ale !!! ihned ji předejte do stanice, potřebuje speciální péči, Véva byla už velká a tak jsme to zvládli, ale kdyby byla menší, jistě by u nás nesprávnou péčí zemřela - vždy kontaktujte pouze záchránné stanice specializované na veverky, ne stanice, kde pomáhají všem volně žijícícm zvířatům.

Takže najdu veverku na zemi - dám do tepla a volám kdykoliv na tel. 728 986 350. Nebo, když je obsazeno, na číslo 602 105 925. PINKY záchranná stanice pro veverky:

www.veveratka.cz

Další záchranná stanice pro veverky Veveruška - www.zsveveruska.wz.cz

I tyto stanice bojují s financemi, můžete je podpořit -
Záchraná stanice pro veverky PINKY - po domluvě 728 986 350, 602 105 925, kylca@seznam.cz
Záchranná stanice Veveruška - prodejní akce http://www.fler.cz/veverkal
Fler - šperky PRO VEVERKU http://www.fler.cz/flerbox?fid=21312

 

Děkujeme.