Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Aron

Home » Vzpomínáme » Vzpomínáme 2014 » Aron

Aronek musel být  ve středu 23.4.2014 ve večerních hodinách uspán, začal čůrat krev, byl mu zjištěn nádor na močovém měchýři, již se nedalo nic dělat...strávil u nás několik let, bude nám moc chybět, v létě by měl 17 let....

kastrovaný pejsek, fr. pudl střední, nar. 7/1997, 16kg, 47cm

Kapesné mu zaslali noví pánečci Heřmánka Nemétheovi

Aronek je na dálku adoptovaný naší velkou pomocnicí Julinkou Jankovou

2013 - Aronek trpí selháním ledvin a tak dostává podpůrné léky, akutní stav díky infuzím krásně zvládl a nyní žije s námi doma. Nosí pleny na moč, už si nedokáže řici, že chce ven a pouští, takto je spokojený on i my.

Medikace (Fortekor, přípravky na podporu ledvin)

06.2011 - Aronkovy očička se zhoršovaly a zapadaly mu, víčka se očila do oka a dráždila, měl bolesti. Proto mu lékaři očička vyoperovali a zašili a Aronek zažívá opět život bez bolesti a asi velmi nepříjemných pocitů. Alenka Audyová jej stříhá tak, aby to nebylo tolik vidět :-) Při zákroku mu byly také odstraněno mnoho bradavic. Aronek je plně nevidící odhadem již 5 let - zelený zákal.

Pejska jsme přijali na žádost lékařky VFU, která byla požádaná o utracení pejska z důvodu nemoci majitelky. Aronek je sice starý, ale vzhledem velmi krásný a v kondici, celý život zodpovědně očkovaný a udržovaný. Jeho hendicap je však ve zraku, vidí velmi málo přes zákaly v obou očích - více budeme vědět po lékařské prohlídce na očním odd.

Zatím se na pejsky i kočičky tváří velmi přátelsky, umí se svým hendicapem velmi dobře pracovat, zvedá nožky, opatrně nakukuje, čichá a naslouchá - velmi dobře slyší.

Celý prostor našeho domu a dvora zmapoval za necelý den a lokaci sedačky skoro po hodině :-)

Kastrace a čištění zubů ultrazvukem 15.9.09 (MVDr. Vršková - vet. ordinace XENOPUS) Zákrok zvládal na jedničku a bez límce. Čipován. Upravuje jej každé 2 měsíce Alenka Audyová ze salonu Katy v Bystrci.

Celý život důkladně očkovaný a odčervovaný, 3x ultrazvukové čištění zubů, vše zaznamenáno v průkazu.

Aronek byl v adopci půl roku, vrátil se k nám 2.6.10 - zemřela jeho adoptivní panička :-(