Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Útulekt Tibet o.s. - útulek pro opuštěné psy a kočky

Toník - sponzorovaný krmením od Henry Schein s.r.o.

Home » Vzpomínáme » Vzpomínáme 2016 » Toník - sponzorovaný krmením od Henry Schein s.r.o.

7.6.2016 - Mili moji vsichni, kdo mne znate, chtel bych se s vami rozloucit. Najednou hybu jen hlavou a to mne tak trapi, ze musim porad narikat. Pujdu do nebicka a najdu si mladsi nove telicko.
5 a pul roku jsem poznal co je byt milovany a opecovavany, ikdyz to byl pry utulek, pro mne to byl uzasny domov, kde jsem se mel jako kral a nedovolili, abych se kdy mel hur a protoze jsem uz byl nemocny, nikdo me domu nechtel.
Dekuji vsem za mou zachranu a podporu.
Pry tu budu moc chybet. Poletim zitra dopoledne tak na mne myslete.
Vas Tonicek

Na dálku adoptován: Květa a Tom Gurgutovi, velice děkujeme:-)

Od února 2014 jej sponzoruje krmením fa Henry Schein s.r.o. ( Calibra Lamb and Rice)

Kapesné mu zaslali: Tivali a Zdeňka Chudobová a další

2013 - Toník má potvrzenou degenerazivní myelopatii. Tedy ochrnutí svalů, nezvlatné, však oddálitelné svičením a podpůrnými léky. Dostává nyní injekce k páteři a mnoho dalších léků ( B12, Vit E, Taurin) vždy upravené dle léčby MVDr. Olmové.

Daří se mu dobře, energie má na rozdávání a tak vozíček myslím jetě dlouho nepoužijeme :-)


7.2011 - Toníček byl na klinice Jaggy, více lékařu nám potvrdilo, že u něj už jen profesionální neurolog může odhalit co mu vlastně je a proč špatně chodí, Mají podezření na degenerativní myelopatii, ikdyž mu testy vyšly negativní. Rehabilitujeme a každý měsíc budeme chodit na kontrolu. Tonda je pohodář a moc šťastný, jistě bude dlouho v pořádku. Negativne mu vyšly i testy na boreliozu a myastenii gravis, které vady motoriky způsobují. Mohl také utrpět úraz, který míchu poškodil, ale nezanechal viditelné stopy na CT. Konečná diagnostika je však degenerativní myelopatie, stejně jako u Nastěnky.

Tonda miluje plyšáky a hračky, je jak štěňátko :-) Dostal kšíry od www.haty.cz, nesmí nosit obojek kvůli páteři.

13.1.2011 u nás prodělal vyšetření na FVU Brno odd. chirurgie - RTG, CT + myelografie. Nic se neukázalo a tak plánujeme test na DM.

Dostal se k nám ze SR,  hlídal pozemek a chodili jej tam krmit hodní lidé, majitel se vůbec nestaral. Vzali jej, protože si všimli, že špatně chodí. Hledali pomoc v ČR pro vyšetření myelografií a CT a tak jsem se chytla :-) podobnost s naším Edíkem mě dostala a tak je Toníček "sluníček" u nás. Je to velká láska, snese se s každým, jen Deny mu nesedne, jinak je miláček, bydlí u nás doma a užívá si to, radostí pláče a nelze jej utišit, když jde déle pryč, vítá mě i 10 min :-) pláčem :-) Protože jeho drahá vyšetření neukázala postižení mechanické, plánujeme také test na DM, kdy by nebyla šance pomoci, ale má možnost u nás krásně milován dožít. K adopci je jen do stejných či lepších podmínek, už ne na hlídání, pouze jako domácí mazel a mximálně hlídač domu zevnitř :-)

Čipovaný, očkovaný, tetovaný. Medikace - Colafit, B-neurovit