Kočky a koťátka k adopci

Adopce kočičky

Hledáte nového vrnícího člena domácnosti? Vyberte si z našich kočiček a koťátek a poskytněte jim milující domov. Adopce má jednu velkou výhodu - můžete si vybrat "kočičku na míru" - starší klidnou, mladší veselou, mazlíka či plašanku k ochočení, můžete dokonce udělat ten nejlepší skutek a poskytnout domov kočičce nemocné nebo hendikepované. Ještě předtím, než se definitivně rozhodnete k adopci, přečtěte si, prosím, jak probíhá osvojení zvířátka.

Adopce na dálku a další důležité informace

V případě, že byste kočičku chtěli, ale nemůžete jí mít doma, tak si ji u nás adoptujte na dálku. Můžete se pak s ní chodit mazlit k nám. ☺ 

Kočičky, které jsou po přijetí v karanténě, naleznete v této fotogalerii.

Prosíme, čtěte pečlivě všechny informace o zvířátku. Kočičky jsou k odběru většinou ihned, jakmile je to možné, samozřejmě k přihlédnutí k zdravotnímu stavu. 

FIV a FeLV

Většina kočiček v galerii je FIV i FeLV negativní, ale najdete zde i takové, které jsou pozitivní. Obojí jsou vážná kočičí onemocnění a tyto kočičky bohužel není možné chovat se zdravými kočičkami, které by mohly nakazit. Nemoc však NENÍ PŘENOSNÁ NA ČLOVĚKA a tyto kočičky bývají velmi přítulné a mazlivé, což je příjemný vedlejší příznak těchto nemocí, které se někdy za celý život ani jinak neprojeví.

Seznam kočiček k adopci

Ela (FIV)

08.07.2022

Dne 22.6.2022 jsme přijali do péče útulku kočičku Elu. Ela je FIV pozitivní a přijela z Ukrajiny, přijali jsme ji z jiného azylu, kde nemají možnost oddělení FIV pozitivních kočiček od zdravých.

Kamilka

08.07.2022

Dne 24.6.2022 jsme přijali do péče útulku kočičku Kamilku. Holčičku jsme přijali od spolku Zachraňme spolu. Našla se ve škarpě, kde ležela dlouho bez pomoci. Nechodí, ale vypadá to dobře a my věříme, že ji rozchodíme. Kamilka je miniaturní, i když je možná už dospělá. Přijali jsme ji už klinicky v pořádku, zachránci se postarali, abychom měli...

Ťapík

07.06.2022

Dne 7.5.2022 jsme přijali do péče kocourka Ťapíka. Jeho příjem jsme dlouho slibovali, ale zřejmě si odskočil na rande a na nějaký čas zmizel. Je to klasický venkovní nekastrát dobitý, plný všech možných parazitů. Ále takový Mazel a ták veliký. Má skoro 6kg. Na ulici v Mouřínově se k němu nechovali hezky a dovezli ho jiní hodní sousedé. Je...

Čočka

29.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme do útulku přijali želvovinovou holčičku Čočku. Přišla zároveň s dalšími 3 kočičkami (Hrachorkou, Cizrnkou a Fazolkou) z Rosic, kde bývala u stánku s občerstvením. Stánek ale končí provoz a majitel pozemku tam kočičky nechce. Holčička se nechá pohladit.

Fazolka

29.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme do útulku přijali mourovatou holčičku Fazolku. Přišla zároveň s dalšími 3 kočičkami (Čočkou, Cizrnkou a Hrachorkou) z Rosic, kde bývala u stánku s občerstvením. Stánek ale končí provoz a majitel pozemku tam kočičky nechce. Holčička je plachá.

Cizrnka

29.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme do útulku přijali mourovatou holčičku Cizrnku. Přišla zároveň s dalšími 3 kočičkami (Čočkou, Hrachorkou a Fazolkou) z Rosic, kde bývala u stánku s občerstvením. Stánek ale končí provoz a majitel pozemku tam kočičky nechce. Holčička se nechá pohladit, ale je spíš plašší.

Hrachorka

29.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme do útulku přijali černou holčičku Hrachorku. Přišla zároveň s dalšími 3 kočičkami (Čočkou, Cizrnkou a Fazolkou) z Rosic, kde bývala u stánku s občerstvením. Stánek ale končí provoz a majitel pozemku tam kočičky nechce. Holčička se nechá pohladit, ale je spíš plašší.

Micka

22.05.2022

Micka je taková nešťastnice. Vzdala se ji majitelka a ona v utulku onemocněla. Vypadá to na suchou FIP nebo lymfom. Diky jícnové sondě máme čas na vše přijít. Ona je vděčná a mazlivá.

Alan

22.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme přijali do péče kocourka Alana z Toulavých tlapek. Kocourek je nemocný, ale úžasný dědulínek. Má artrózu všude a mnoho zlomenin starých, které doufejme nebudou sarkomy. Papá za tři, má lehčí dietu, dříve měl ledviny i játra hnuté. Je na vyšetřeních bojovník, ale jinak je to láska umazlená.

Tummy

02.05.2022

Dne 25.4.2022 jsme přijali do péče kocourka z Uhřic a vybrali jsme mu jméno dle Vašich návrhů Tummy (bříško). Tummy se k nám dostal tak, že jsme byli přivoláni ke kocourkovi s velkou tržnou ránou na bříšku. Dostal ihned ošetření po pracovní době a moc děkujeme Veterinární klinika Žižkova - MVDr. Petr Vymazal. Zřejmě je to tulák, kterého se místní...

Vendulka

21.03.2022

Dne 15.3.2022 jsme přijali do péče kotěcí holčičku Vendulku. Vendulky se dočasně na 5dní ujaly hodné nálezkyně a poté přijela k nám. Je po úraze páteře s tím, že hýbe jednou zadní nožičkou a má vyražené některé zoubky. Zatím je inkontinentní. Odchycena v Kyjově. Operace již není možná, proto bude Vendulka u nás rehabilitovat a uvidí se, jakým...

Kiko

09.03.2022

Dne 5.3.2022 jsme přijali v noci kocourka Kika z útulku z Michaloviec, dědoušek k nám přijel společně s fenečkou Doris, zatím je v karanténním boxu, je velký mazílek.

Mourínek

28.02.2022

Je plně inkontinentní tak jako Emilka. Chodí normálně a o to je hygiena horší a problém ve všech výškách. Uvidíme, jak se nám ho podaří zrehabilitovat. Zatím je v karanténě a čekají ho testy.
Je to ale veliký mazílek a nechá se krásně manuálně vyčůrávat.

Bibi (FIV)

10.02.2022

Nyní v dočasné péči u paní Novákové.
Kočička Bibi byla nalezena na krmném místě v Ústí nad Labem, milá mladá kočička. FIV pozitivní.

Bela

10.02.2022

Bela je inkontinentní mladá kočička, FIV FeLV negativní. Nyní v léčbě zánětu pobřišnice. Velmi umazlená dlouhosrstá kočička, která potřebuje manuálně vyprazdňovat močový měchýř.

Freddy (FeLV)

24.01.2022

Freddy je cca roční vzrůstově menší kocourek, FeLV pozitivní. Kontaktní a učenlivý, mazel, miluje děti. Psy by snad taky snesl. Vyžaduje pozornost, nejraději by se celý den nechal hladit. Jízdu autem snáší dobře. Sourozenec Amálky, též nalezen v Komárově. Zablešený, svrab, zánět dásní (možná půjdou zoubky pryč) a oušek. Zatím má za sebou jen...

Míša žije v dočasné péči v Marefách jako bytová kočičí princezna zvyklá na děti i pejsky společně se svojí sestřičkou Jůlinkou. Je velký mazílek. Míša je čistotná, tetovaná, odčervená, čipovaná a FIP a FeLV negativní. Nyní postupně prochází očkováním.

Natálka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Rozárka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Kellynka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Mazel

13.01.2022

Bezdomovec z Bučovic již od léta 2021. Téměř bezzubý, Mazel podstoupil v březnu 2022 vyndání zalomených zubů. Tvrdá kůže potulného donchuana, bude muset na chirurgii špičáků, které má zalomené. Krve má ale téměř v pořádku. Dnes kastrovaný. Obrovský mazel. Jméno mu dali nálezci, kteří jej od léta krmili. Hledáme zatím majitele.

Jůlinka

09.01.2022

Jůlinka žije v dočasné péči v Marefách jako bytová kočičí princezna zvyklá na děti i pejsky společně se svojí sestřičkou Míšou. Jůlinka je mazlivá, čistotná, tetovaná, odčervená, čipovaná a FIP a FeLV negativní. Jůlinka prodělala zánět pobřišnice, ze kterého se již vyléčila. Nyní postupně prochází očkováním.

Miracle

18.10.2021

Statečná kočička Mira. Holčička má za sebou velký úraz a podruhé se narodila. Zřejmě ji srazilo auto a zapříčinilo rozsáhlý úraz hlavy. Pomoci se dočkala za pět minut dvanáct, některá místa už pomalu zahnívala. Naštěstí se vše, včetně cerklaže obou pater, krásně povedlo a na kontrole bylo konstatováno, že je vše v pořádku a může vyrazit do světa....

Bucifálek je FIV pozitivní kocourek a veliký mazel. S ostatními kočičkami se snese krásně, proto by v novém domově uvítal stejně pozitivní kočičku, ale není to podmínkou. Hledáme pro něj domov v bytových podmínkách bez možnosti výběhu ven.

Nicky

29.09.2021

Holčička z Diny v Bučovicích. Umazlená, ale se sestřičkou Jackie jsou zvyklé na sebe dávat bacha a tak jsou ve střehu.

Jackie

29.09.2021

Holčička z Diny v Bučovicích. Umazlená, ale se sestřičkou Nicky jsou zvyklé na sebe dávat bacha a tak jsou ve střehu.

Hellboy

29.09.2021

Chlapeček z Křenové. Je to neskutečný mazel, motá se kolem nohou, ale jakmile cítí nejistotu, ucukne a je to plašan.Vrácen z adopce.

Houpáček

27.08.2021

Příjem plánovaného Houpáčka z Karlových Varů. Šel rovnou ke křivonožkám, také miminkům, které jsou také očkované.
Chlapeček má postižení mozečku a tak nemá plně koordinované pohyby.
Je to brouček šikovný, změna prostředí? Neva, hlavně, že papání máme prý!

Hvězdička

18.08.2021

Přijali jsme tuto velmi zanedbanou kočičku , kterou majitelé nechtěli. Byla nyní na operaci, kdy jsme měli podezření a potvrdil se problém v děloze ( mucometra), zjistili jsme, že má, jako měl Klobouček, spodní čelist na dvě půlky, polypy v uších a velmi objemná střeva. Očičko je také pryč.

Ruby

31.05.2021

Její příběh je smutný. Dal ji k nám majitel před mnoha lety. V adopci byla 3 roky a byla vrácena kvůli čůrání mimo záchod. Vzali jsme si ji domů do našeho depozita ( postel a kočičí svět). Čůrá i u nás, ale zvládáme to dobře. Bohužel jsme našli příčinu. Jednak psychická, je to postě kočička, která by chtěla být jedináček,...