Kočky a koťátka k adopci

Hledáte nového vrnícího člena domácnosti? Vyberte si z našich kočiček a koťátek a poskytněte jim milující domov. Adopce má jednu velkou výhodu - můžete si vybrat "kočičku na míru" - starší klidnou, mladší veselou, mazlíka či plašanku k ochočení, můžete dokonce udělat ten nejlepší skutek a poskytnout domov kočičce nemocné nebo hendikepované. Ještě předtím, než se definitivně rozhodnete k adopci, přečtěte si, prosím, jak probíhá osvojení zvířátka.

Většina kočiček v galerii je FIV i FeLV negativní, ale najdete zde i takové, které jsou pozitivní. Obojí jsou vážná kočičí onemocnění a tyto kočičky bohužel není možné chovat se zdravými kočičkami, které by mohly nakazit. Nemoc však NENÍ PŘENOSNÁ NA ČLOVĚKA a tyto kočičky bývají velmi přítulné a mazlivé, což je příjemný vedlejší příznak těchto nemocí, které se někdy za celý život ani jinak neprojeví.

V případě, že byste kočičku chtěli, ale nemůžete jí mít doma, tak si ji u nás adoptujte na dálku. Můžete se pak s ní chodit mazlit k nám. ☺

Prosíme, čtěte pečlivě všechny informace o zvířátku. Kočičky jsou k odběru většinou ihned, jakmile je to možné, samozřejmě k přihlédnutí k zdravotnímu stavu. 

NEZAPOMENTĚ PROLISTOVAT CELOU FOTOGALERII, MÁ VÍCE STRÁNEK / ČLÁNKŮ

Milánek

28.11.2020

Za adopci na dálku děkujeme: Lucie Mlejnková

Miki

28.11.2020

Je to depozitní kocourek s polypy a rozsáhlým zánětem uší. K adopci zatím pouze na dálku.

Za adopci na dálku děkujeme: Monika Radimecká

Kamil

10.11.2020

Kamilek k nám doprovodil sestřičku Kamilku se zlomenou nohou. Je její psychickou oporou a hledáme jim proto domov, kam by mohly jít oba spolu. Stejně jako všechny ostatní kočičky od nás pouze do bytu či domečku. Ven ne, tam už není pro kočičky bezpečno.

Frodo

10.11.2020

Tento kocourek měl na mále. Kdyby se nepřitoulal k naší pomocnici Terce, už by tu nebyl. Přijat s rozsáhlým zánětem uší, odstranili jsme mu z uší veliké polypy a vykastrovali jej. Je to čuník, stelivo je rozházená po celé karanténě a nosí i na sobě... Možná bude ještě potřebovat plastiku, ale to až nabere sil, měl hlavičku doslova zalitou v...

Izabelka

10.11.2020

Přijali jsme ji pouze na kastraci a měla jít zpět na místo nálezu (kurty Bučovice), ale pustili byste ji ven aby se trápila a možná přišla o očičko? To asi potřebuje operaci a tak zůstala, i když jsme přeplněni a museli jsme přemístit jiného pacienta. Je to obrovský mazílek, po venkovním strádání si užívá i box v karanténě. Kdo by...

Kamilka

10.11.2020

Kočičku Kamilku (vlevo) jsme přijali se zlomenou zadní levou nožičkou, kterou se bohužel nepodařilo zachránit a musela být amputována. Do útulku ji doprovodil bráška Kamil (vzadu), který je její psychickou oporou a hledáme jim proto domov, kam by mohly jít oba spolu. Stejně jako všechny ostatní kočičky od nás pouze do bytu či domečku. Ven ne, tam...

Jasněnka

25.09.2020

Holčička z rodinky dlouhánů, pravděpodobně mixlých nějakou orientální exotikou. Má roztomilé srdíčko na nosánku. Narozená cca 6/2020. Pouze do bytu nebo domečku, ven ne. Ideálně s některým se sourozenců nebo k jinému koťátku nebo s maminkou Otylkou.

Emily

25.09.2020

Krásná milá akční holčička. Inkontinentní a bez ocásku, aby mohla nosit plínečku. Přijali jsme ji z jiného útulku, aby mohla dělat nevěstu Matýskovi, který má stejnou diagnózu. Zatím je v karanténě.

Bajaja

25.09.2020

Chlapeček z rodinky dlouhánů, pravděpodobně mixlých nějakou orientální exotikou. Narozený cca 6/2020. Pouze do bytu nebo domečku, ven ne. Ideálně s některým se sourozenců nebo k jinému koťátku nebo s maminkou Otylkou.

Ruttie a Tavik

01.09.2020

Holčička je Ruttie (Ruth) černá a chlapeček Tavik (Tavi) mour. Jsou v depozitu mimo útulek.

Samuelka

16.08.2020

Stále vyplašená a ostřejší kočička, kterou jsme našli sraženou autem v Brně Lesné. Majitele se bohužel vyhledat nepodařlo.

Otylka

16.08.2020

Máma Popelky a Kocoura v botách. Krásná a milá kočička k nám přišla s odrostlými koťátky Popelkou a Kocourem v botách.

Frenkie (FeLV)

16.08.2020

Kocourek nalezen v Černovicích s poraněním na krku po obojku. Je bohužel FeLV pozitivní a zatím se bojí mobilu, proto nemáme lepší fotku

Nížek

11.08.2020

Tento mazílek byl nalazen u obce Nížkovice, proto Nížek. Měl nožičku rozežranou červy, ale zachránili jsme ji a už se krásně hojí. Vytrpěl si své, je to obrovský miláček, věříme, že najde milující a bezpečný domov a už bude jen dobře.

Milenka

11.08.2020

Maminka Milenka k nám přicestovala se svými pěti koťátky až z Milevska. Přežilo bohužel jediné, jejich stav byl opravdu vážný. Se svým chlapečkem jsou na sebe fixováni, do adopce by měli jít spolu.

Milánek

11.08.2020

Jediné přeživší koťátko s pěti, které si k nám přicestovalo pro pomoc až z dalekého Milevska. Tohoto chlapečka se nám podařilo vypiplat a zachránit. K adopci se svou maminkou Milenkou. Robůtkují mu nožičky.

Marianka

23.05.2020

Máma Blaženky, prý kastrovaná, musíme ověřit. Zatím plašanka... Nar. cca 2018.
Holčičky jsou tulačky od Janáčkova divadla v Brně, kde si dělaly záchodek z kulis a tak musely přyč.
Jsou nadherné a kdyby šly domů spolu, do bytu, určitě by byly do roka a do dne umazlené vděčné společnice. A rodina spolu. :-)
FIV /...

Lola

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Holčička - 9/2019.
Zpočátku nedůvěřivá, opatrná a krásná. Po mamince je ale nakonec zlatíčko.
K adopci do bytu pouze, nebo do domečku dovnitř. Ideálně, kdyby šla do adopce se sourozencem Diegem.
FIV/ FeLV, FPV, crypto.parvum negativní. Kastrovaná, odčervená.

Jurášek

23.05.2020

Kocourek, který byl sražený autem v Bučovicích.
Naštěstí se našel hodný člověk, který nám umožnil jej zachránit., počkal u něj na silnici a bránil jej vlastním tělem. Ačkoli byl po úraze ochrnutý na půlku těla, jednalo se "pouze" o trauma a vypadá to, že bude bez následků. :-)
Je plašší a tak nám chůzi zatím moc...

Diego

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Kluk nar. cca 11/2019 - krásný zrzavo bílý kocourek s pruhovaným ocáskem.

Buráček

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Odrostlé roční kotě, kluk, nar. cca 11/2019
Když jsme kočičky z nevhodných podmínek odváželi, majitelé nám kluky nastrkali do staré rezavé králičí klece. Báli se a prskali, ale Buráček se choulil do rohu. Když jsme přijeli k nám, začala jsem na ně mluvit, abych je mohla přestěhovat do karanténních boxů. Buráček...

Blaženka

23.05.2020

Dcera Marianky, kastrovaná. Zatím plašanka...
Holčičky jsou tulačky od Janáčkova divadla v Brně, kde si dělaly záchodek z kulis a tak musely pryč.
Jsou nádherné a kdyby šly domů spolu, do bytu, určitě by byly do roka a do dne umazlené vděčné společnice. A rodina spolu. :-)
FIV / FeLV negativní, má krásné bíle vousky...

Standa

20.02.2020

Kocourek přišel do útulku společně se svými sourozenci a maminkou Sansou. Je plašší.

Kilík

20.02.2020

Kluk kterému jsme při příjmu říkali Slanínek, syn kočičky Slaninky ze Slatiny (Kiki). Velký plašan, proto tato fotka kdy je uspán na kastraci. Jinak vyfotit téměř nemožné.

Poděska

16.02.2020

Postupně doplníme. Nomen omen - vůbec nechápeme, jak se podařila vyfotit tato fotka :)

Byla plaché koťátko z Nevojic. Celá rodina byla FeLV pozitivní. U nás má maminku Kristýnku a sestřičku malinkatou Žožo a bratrance Nevojánky.
Je velmi plachá, konverzuje, ale pohladit se nenechá.

Holčička je původně z Kroměříže. Měla dva sourozence. Bramburka je nyní u naší maminky a bráška zemřel v adopci. Sally žila mnoho let v adopci u naší Alenky, ale smrt je bohužel rozdělila. Sally utekla dírou od prasátka ve voliéře a nechtěla se nechat chytit. Nyní ji už i pohladíme, ale je takto moc spokojená, nechodí vůbec nikam kromě asistence,...

Další zběh z díry, kterou do voliéry udělalo prasátko, takže další z venkovní pětky Františka, Helík, Gizelka, Jolanka, Sallynka. :-) Byla u nás krátkou dobu, báli jsme se, že u nás nezůstane, ale zůstala. :-) Už ani nevím proč jsme si ji nechali a nevypustili po kastraci do areálu v Ivančicích zpět jako několik kočiček. Možná vypadala, že se...

Chlapeček je původně z Brna, utekl dírou ve voliéře, kterou udělalo prasátko. Drží se u nás už je to pár let, za což jsme strašně rádi. Chodí spinkat i na seno ke kravičkám. :-)
Chlapeček k nám přišel jako rarita, měl tělo z 90% pokryté svrabem, tvrdé krusty i na očích, neviděl.... Úplně bez srsti... a byl velice agresivní....

Holčička je původně z bytového domu v Bučovicích, kde se majitel rozhodl kočky zlikvidovat, veliký to hrdina.