Stránku postupně doplňujeme, a to jak nám péče o kočičky a pejsky v našem útulku dovolí. Veškeré aktuální informace prozatím najdete na našem facebookovém profilu. Děkujeme za pochopení.

Kočky a koťátka k adopci

Hledáte nového domácího mazlíčka? Vyberte si z našich kočiček a koťátek a dejte jim možnost žít normální a spokojený život v rodině. Ještě předtím, než se definitivně rozhodnete k adopci, přečtěte si, prosím, jak probíhá osvojení zvířátka.  

Většina kočiček v galerii je FIV i FeLV negativní, ale najdete zde i takové, které jsou FIV nebo FeLV pozitivní. Obojí jsou vážná kočičí onemocnění a takto nemocné kočičky bohužel není možné chovat společně s jinými.  Nemoc však není přenosná na člověka a tyto kočičky bývají velmi přítulné a mazlivé. 

Prosíme, čtěte pečlivě všechny informace o zvířátku. Kočičky jsou k odběru většinou ihned, jakmile je to možné, samozřejmě k přihlédnutí k zdravotnímu stavu. 

Forkýsek

10.11.2019

Zůstal jediný z osmičlenné rodinky. Maminka i sourozenci už jsou v kočičím nebi. Ale ujala se ho naše Betynka. Pokud by šli adoptovat spolu, byla by to krása!

Kety (FeLV)

06.08.2019

Kety je FeLV pozitivní kočička z objevené množírny kočiček. Velice špatně snáší pobyt s jinými kočkami. Onemocněla a malém nás opustila, ale individuální péče se jí tak líbila, že zabojovala a zase je v pořádku.

FIV pozitivní kocourek Kubko se k nám dostal ze Slovenska, kde se pozitivní kočičky uspávají. Jelikož jsme měli zrovna místo, tak jsme ho přijali.

Mimí

06.08.2019

Mimí je nyní krásná dvoukilová šťastná kočička, i když vidí jen na jedno očičko. Do útulku se dostala v létě, jako ochrnuté koťátko, špinavé, zapáchající. Zřejmě ji pokousal pes, měla prokousnutou hlavičku.

Růža (FeLV)

06.08.2019

Růža je FeLV pozitivní. Přišel na zahradu rodiny, kde máme našeho kocourka Čertíka (nyní Saulík). Paní myslela, že je to holka a tak byl a je Růženka. Růža je klasický venkovní tulák krmený v zahradách rodinných domů v Brně-Komíně. Jakmile jej hodní krmiči nechali kastrovat, zjistilo se, že je FeLV pozitivní. V létě na ulici sešel a bylo to s...

Amálka (FIV)

06.08.2019

Amálka je FIV pozitivní. Byla přijatá do útulku v rámci kastračního programu v Brankovicích. Díky tomuto onemocnění u nás zůstala. FIV je jako HIV, tedy lépe, když se kočička nepohybuje mezi zdravými, kocouři mohou nakrýt i kastrovanou kočičku a tím by se nakazili.
Amálka je klidná dáma, čistotná bílá princezna. Je samotářka, nepotřebuje jiná...

Lodička

05.08.2019

Lodička je klasická plašanka srdcem i duší. Spokojená, ale nesmí se na ni sahat. U nás od malička.

Květuška

05.08.2019

Květuška je mladá a velmi plachá kočička. Ani po letech u nás si nezvykla. Když byla nemocná, podařilo se ji vyléčit, ale ne ochočit, léčbu brala jako trápení...

Kukynka

05.08.2019

Kukynka je starší velmi plachá kočička. Po letech u nás nemá zájem o člověka, ale už jsme takových v adopci měli a s trpělivostí a láskou jde všechno. Ideální pro někoho, komu se líbí opička nártoun, které je podobná.

Cipísek

05.08.2019

Cipísek je mladý plachý kocourek. Je u nás od miminka, prodělal jako drobeček panleukopenii. Ta na něm zanechala lehké neurologické postižení, které si ani nevšimnete - trošku "robůtkuje" zadní nožičky. Nebyl tak plachý, ale špatně jsme vybrali adopci a vrátil se k nám po pár dnech, kdy byl totálně vyděšený a museli jsme jej páčit zpod linky... Od...

Fousek

05.08.2019

Fousek je úžasný kocourek. Veliký mazel, dělá vozembouchy, vyvaluje se, nechá se nosit tulit mazlit, pusinkovat. ALE! a proto je stále u nás - jakmile přijde cizí člověk, je hned schovaný. Potřebuje si člověka očuchat a poznat, aby byl takto úžasný. Je to klasický strašpytel. Je mladý a u nás od koťátka. Najde krásný domov v bytě? Venku nikdy...

Očičko (FIV)

05.08.2019

Půjde domů k FIV kocourkovi až do Bratislavy. Původní bezdomovec ze Staňkové bude díky své barvě a zemřelému chlapečkovi v rodině gaučovým povalečem. I když je to plašan, rodina je velmi zkušená a dají mu času kolik bude chtít a potřebovat.

Belo je FIV pozitivní. Je to takový chudáček dědeček. Je vhodný adept na adopci na dálku, jeho přímá adopce je velmi komplikovaná. Musí být pod dohledem, trpí neurologickou poruchou a mívá záchvaty, imunitu má takovou, že téměř žádnou a s tím souvisí i kožní problémy, které jsou jak na houpačce. Nyní je celý zarostlý - ťuk ťuk. Je to...

Žožo (FeLV)

05.08.2019

Žožo je FeLV pozitivní. Z vrhu koťátek z Nevojic. Má u nás sestřičku malinkatou Žožo a maminku Kristýnku, která je největší ďáblík ve FeLV domečku. Nesnese téměř ani pohled na sebe. Žožo je po ní... ;-)

Lili (FeLV)

05.08.2019

Lili je FeLV pozitivní, není v dobré kondici. Je plašší, ale mazílek zároveň. Z kolonie kočiček v Uhřicích, odkud máme 31 kočiček. Kdyby se tak zodpovědnost lidí dala naočkovat - vzali bychom to plošně...

Pumík (FeLV)

05.08.2019

Pumík je FeLV pozitivní. Trpěl dlouhodobým průjmem, proto dlouho slyšel jméno Pokakánek - Pokakánku. :-) Je to srdcovka, ten jeho čumáček je tak rozkošný! :-) Je plašší a proto pohlazení a mazlení je velký úspěch.

Janíček je FeLV pozitivní. Je to takový "ňoumík", velikánský mazel, ale jak vám spadne mobil na zem, najednou je pryč a schovaný. Byl hubený, ale nyní už nabírá lepší rozměry. :-)
Zvyklý na velkou kolonii kočiček.

Leon (FeLV)

05.08.2019

Leonek je FeLV pozitivní kocourek, huňatý mazílek, ale občas se vyděsí většího hluku. Jako jediný přežil ze svých sourozenců - všichni zemřeli na silnou mutaci genu koronaviru na FIP.

Damián (FeLV)

05.08.2019

Damiánek je FeLV pozitivní mazílek z Uhřic. Hubený, ale drží se hezky.

Otík

05.08.2019

Otík je moureček mazíleček z Uhřic. Má jizvu na oku, která vypadá jako skvrna. Nyní v léčbě plísně. K adopci na konci listopadu, kdy bude vyléčený díky projektu MVDr. Načeradské.
Přišel hubený, nyní je to taky už kus chlapa.

Verunka

05.08.2019

Maminka Verunka je mazlivá, ale zároveň plašší kočička z Uhřic. Zvyklá na kolonii koček, ale je paní vedoucí, matka pluku! Zvládla by být i sama v bytě. Ven nechodila, není zvyklá. Je krásná, nyní však v léčbě plísně, která sice u ní vidět není, ale má pozitivní vzorky. Proto je vhodná do adopce bud koncem listopadu nebo jako jedináček zvířátko....

Tulík

05.08.2019

Tulík je moureček mazíleček z Uhřic. Má ukousnuté ouško, často mu říkáme prostě ouško. :-) Nyní v léčbě plísně. K adopci na konci listopadu, kdy bude vyléčený díky projektu MVDr. Načeradské. Přišel hubený, nyní je to už kus chlapa!

Sněhurka

04.08.2019
Stránku postupně doplňujeme, a to podle toho, jak nám péče o kočičky a pejsky v našem útulku dovolí. Veškeré aktuální informace prozatím najdete na našem facebookovém profilu. Pokud vás zajímá toto konkrétní zvířátko, prosíme, kontaktujte nás. Děkujeme za pochopení!

Doom

04.08.2019

Doom z Křenové. Velký plašan. Život v centru města jej naučil lidem nevěřit. :-( Změní to někdo? :-)

Alf

04.08.2019

Alf z Křenové, alias upír. :-) Plašánek nastartovaný být mazílek. V centru Brna byli zvyklí na sebe dávat pozor a tak důvěra v konkrétního člověka potrvá. Delší zoubky nejsou je roztomilé, je to příznak problému, který se bude muset časem řešit. Zub se vysunuje a až se vysune víc a v chybějící sklovině se zkazí, musí být vytržen. Bezzubky jsou...

Tříska

04.08.2019

Tříska je holčička, která je u nás od roku 2009 z Vranovské. Plašanka a dokonce jí vadí i pohled na ni, pěkně zasyčí, abychom na ni nekoukali. :-) Fotografovi gratulujeme k fotce. ;-)

Karlík

04.08.2019
Stránku postupně doplňujeme, a to podle toho, jak nám péče o kočičky a pejsky v našem útulku dovolí. Veškeré aktuální informace prozatím najdete na našem facebookovém profilu. Pokud vás zajímá toto konkrétní zvířátko, prosíme, kontaktujte nás. Děkujeme za pochopení!

Bublinka (Hlinička) - první kočička. Zůstala z "Hliníčků" (vyhozená koťátka na výletišti Hliník) poslední. Je nejplašší, ale ne plašanka. Pohladit se však ve velkém prostoru nenechá. Jako koťátko dostávala dlouho a hodně léků a kapání do očí a na ni to mělo klasicky negativní efekt - nenechá na sebe sáhnout, co kdybych ji chtěla třeba nakapat do...

Adélka

04.08.2019

Adélka je sice babička, ale žila od malička jako princezna, tak vypadá mladá a je nádherná. Narozena je v roce 2007. Byla nalezené koťátko ve věčně řešené kolonii koček v Bystrci na Opálkove. Tak jsme se s Alenkou Audyovou, která se o kočičky v kolonii včetně Adélky starala, seznámily. Tuto lokalitu jsme řešili mnoho let a stále není vyřešena,...