Kočky a koťátka k adopci

Hledáte nového vrnícího člena domácnosti? Vyberte si z našich kočiček a koťátek a poskytněte jim milující domov. Adopce má jednu velkou výhodu - můžete si vybrat "kočičku na míru" - starší klidnou, mladší veselou, mazlíka či plašanku k ochočení, můžete dokonce udělat ten nejlepší skutek a poskytnout domov kočičce nemocné nebo hendikepované. Ještě předtím, než se definitivně rozhodnete k adopci, přečtěte si, prosím, jak probíhá osvojení zvířátka.

Většina kočiček v galerii je FIV i FeLV negativní, ale najdete zde i takové, které jsou pozitivní. Obojí jsou vážná kočičí onemocnění a tyto kočičky bohužel není možné chovat se zdravými kočičkami, které by mohly nakazit. Nemoc však NENÍ PŘENOSNÁ NA ČLOVĚKA a tyto kočičky bývají velmi přítulné a mazlivé, což je příjemný vedlejší příznak těchto nemocí, které se někdy za celý život ani jinak neprojeví.

V případě, že byste kočičku chtěli, ale nemůžete jí mít doma, tak si ji u nás adoptujte na dálku. Můžete se pak s ní chodit mazlit k nám. ☺

Prosíme, čtěte pečlivě všechny informace o zvířátku. Kočičky jsou k odběru většinou ihned, jakmile je to možné, samozřejmě k přihlédnutí k zdravotnímu stavu. 

NEZAPOMENTĚ PROLISTOVAT CELOU FOTOGALERII, MÁ VÍCE STRÁNEK / ČLÁNKŮ

Timmy

28.03.2020

Koťátko od nálezce z Uhřic. Toto je chlapeček, máme ještě ségru. Plně očkovaní a chránění před infekcemi, které u nás hrozí (plíseň, panleukopenie).

Pátek

28.03.2020

Pátek je velký mazílek kocourek ze Slavkova. Byl sražený před Penny. Byl nechodící. Má udělanou resekci kyčelního kloubu a je úplně v pořádku, nepoznali byste, že kdy nechodil! :-) Přišel i o jeden špičák a nyní po téměř roce se mu pokazily všechny zoubky. Půjde tedy na totální extrakci a bude mít klid, kluk jeden. Je ve smečce dominantní, ideální...

Ellie

27.03.2020

Koťátko od nálezce z Uhřic. Toto je holka, máme ještě bráchu. Plně očkovaní a chránění před infekcemi, které u nás hrozí (plíseň, panleukopenie). Jsou to neskuteční mazílci a rostou jako z vody.

Zrzík

26.03.2020

Poslední chlapeček miminko od Betynky od Rosic. Je mazílek, ale opatrný. Kastrovaný, očkovaný, FIV FeLV negativní, tetovaný.

Čertík

26.03.2020

Velký taťka pana Forkýska. :-) Je to neskutečná rodinka, která vznikla tady v útulku. :-) Milují se aniž by měli společné geny. :-)

Standa

20.02.2020

Kocourek přišel do útulku společně se svými sourozenci a maminkou Sansou. Je plašší.

Slávek

20.02.2020

Kocourek přišel do útulku společně se svými sourozenci a maminkou Sansou. Je mazílek.

Kilík

20.02.2020

Kluk kterému jsme při příjmu říkali Slanínek, syn kočičky Slaninky ze Slatiny (Kiki). Velký plašan, proto tato fotka kdy je uspán na kastraci. Jinak vyfotit téměř nemožné.

Poděska

16.02.2020

Postupně doplníme. Nomen omen - vůbec nechápeme, jak se podařila vyfotit tato fotka :)

Byla plaché koťátko z Nevojic. Celá rodina byla FeLV pozitivní. U nás má maminku Kristýnku a sestřičku malinkatou Žožo a bratrance Nevojánky.
Je velmi plachá, konverzuje, ale pohladit se nenechá.

Holčička je původně z Kroměříže. Měla dva sourozence. Bramburka je nyní u naší maminky a bráška zemřel v adopci. Sally žila mnoho let v adopci u naší Alenky, ale smrt je bohužel rozdělila. Sally utekla dírou od prasátka ve voliéře a nechtěla se nechat chytit. Nyní ji už i pohladíme, ale je takto moc spokojená, nechodí vůbec nikam kromě asistence,...

Další zběh z díry, kterou do voliéry udělalo prasátko, takže další z venkovní pětky Františka, Helík, Gizelka, Jolanka, Sallynka. :-) Byla u nás krátkou dobu, báli jsme se, že u nás nezůstane, ale zůstala. :-) Už ani nevím proč jsme si ji nechali a nevypustili po kastraci do areálu v Ivančicích zpět jako několik kočiček. Možná vypadala, že se...

Chlapeček je původně z Brna, utekl dírou ve voliéře, kterou udělalo prasátko. Drží se u nás už je to pár let, za což jsme strašně rádi. Chodí spinkat i na seno ke kravičkám. :-)
Chlapeček k nám přišel jako rarita, měl tělo z 90% pokryté svrabem, tvrdé krusty i na očích, neviděl.... Úplně bez srsti... a byl velice agresivní....

Holčička je původně z bytového domu v Bučovicích, kde se majitel rozhodl kočky zlikvidovat, veliký to hrdina.

Je u nás mnoho let, neměla zájem se kamarádit a tak když prasátko udělalo díru do voliéry, neměla ani chuť se vracet. Takto venku je spokojená a drží se pouze na dvoře, kde mají pokojíček a sklad peřin, kde spinkají. Venkovní pětka Františka, Helík, Gizelka, Jolanka, Sallynka.

Pyometra

13.02.2020

Holčička je z Uhřic. Je nádherná a majestátná. Mazlivá, ale opatrná. V očkování, čipovaná, kastrovaná, FIV FeLV negativní.

Nau

13.02.2020

Kočička ze Zatáčky. Sestra kluků Mau a Tau. Očkovaná, čipovaná, FIV a FeLV negativní, kastrovaná.

Tau

13.02.2020

Kluk ze Zatáčky. Sourozenec kocourka Mau a kočičky Nau. Očkovaný, čipovaný, FIV a FeLV negativní, kastrovaný.

Soptík

13.02.2020

Přijat před třemi měsíci společně s maminkou a dalšími skoro 30ti do nové karantény. Oni nám přinesli panleukopenii. Bráška náhle zemřel druhý den po příjmu, maminka nedávno. Dostal větší dvojitý box a zkusíme se více přátelit. Zatím to však moc nevypadá, že by byl zájem. :-) Když se schovám za stůl, tak chlapeček vyleze a už uklízí. ;-) Byl dlouho...

Kiki

13.02.2020

Mamka Kiki je kočička z benzinky ve Slatině. Plašanka. FIV/FeLV negativní.

Jenda

13.02.2020

Narozený 2018, plašánek z Brankovic. U nás od koťátka odrostlého. Nepodařená adopce jej bohužel uzavřela do nedůvěry :-(

Sněženka

13.02.2020

Plachá drobná holčička původně ze Zvonařky. Po třech letech se začíná nebát, ale pohladit se nechá jen u jídla. FIV a FeLV negativní.

Andre

12.02.2020

Andrýsek je plašánek a nyní v léčbě. Je to velký strašpytel. FIV a FeLV negativní.

FeLV pozitivní maminka koťátek Žožo z Nevojic. Velmi plachá a nemá zájem o lidský kontakt.

Holčička z Uhřic s hlavičkou na bok nejspíše v důsledku infekce když byla koťátko. Je FeLV pozitivní. Ráda opičkuje někomu na zádech. :)

Narozena cca 2017.

Gaia

11.02.2020

Jedna z maminek velké rodiny jedné nešťastné záchrany 40 ti kočiček z Uhřic. Na fotce v léčbě nachlazení. Nevyhledává pohlazení, ale to klidná milá holčička.

Terka

11.02.2020

Jedna z maminek velké rodiny jedné nešťastné záchrany 40 ti kočiček z Uhřic. Na fotce v léčbě nachlazení. Nevyhledává pohlazení, ale to klidná milá holčičk.

Sting (FeLV)

11.02.2020

FeLV pozitivní zdravý a extra mazlivý kocourek z Uhřic. Takový pan úžasňák.