Kočky a koťátka k adopci

Adopce kočičky

Hledáte nového vrnícího člena domácnosti? Vyberte si z našich kočiček a koťátek a poskytněte jim milující domov. Adopce má jednu velkou výhodu - můžete si vybrat "kočičku na míru" - starší klidnou, mladší veselou, mazlíka či plašanku k ochočení, můžete dokonce udělat ten nejlepší skutek a poskytnout domov kočičce nemocné nebo hendikepované. Ještě předtím, než se definitivně rozhodnete k adopci, přečtěte si, prosím, jak probíhá osvojení zvířátka.

Adopce na dálku a další důležité informace

V případě, že byste kočičku chtěli, ale nemůžete jí mít doma, tak si ji u nás adoptujte na dálku. Můžete se pak s ní chodit mazlit k nám. ☺ 

Kočičky, které jsou po přijetí v karanténě, naleznete v této fotogalerii.

Prosíme, čtěte pečlivě všechny informace o zvířátku. Kočičky jsou k odběru většinou ihned, jakmile je to možné, samozřejmě k přihlédnutí k zdravotnímu stavu. 

FIV a FeLV

Většina kočiček v galerii je FIV i FeLV negativní, ale najdete zde i takové, které jsou pozitivní. Obojí jsou vážná kočičí onemocnění a tyto kočičky bohužel není možné chovat se zdravými kočičkami, které by mohly nakazit. Nemoc však NENÍ PŘENOSNÁ NA ČLOVĚKA a tyto kočičky bývají velmi přítulné a mazlivé, což je příjemný vedlejší příznak těchto nemocí, které se někdy za celý život ani jinak neprojeví.

Seznam kočiček k adopci

Viktor

13.12.2022

Přijat se sestřičkou Viktorkou a maminkou od místního majitele. Maminka byla po kastraci vrácena majiteli. Viktor byl umístěn společně s Viktorkou do dočasné péče na "vymazlení". Nyní je Viktor mazlínek největší a malé torpédo, velmi rád si hraje, nechá si vše líbit. 18. 12. 2022 ho čeká kastrace.

Tonička

13.12.2022

Holčička přijela z našeho rodného východního Slovenska. Našla se venku vyhublá a slabá. Operovali ji megakolon, ale její stav je chronický a jelikož už máme se stejnou diagnózou u kočičky Doničku, rozhodli jsme se pomoci i Toničce. S léky může žít ještě pěkný život, i když inkontinentní. Než se střívka naučila poslouchat léky, trvalo to měsíce...

Růža

13.12.2022

Růža byl původně Růženka. Byl to tulák, který se potuloval po zahradách v Brně Komíně. Když zhubl a byl nemocný, odchytila jej jedna hodná duše a odvezla na veterinu. Tam se zjistilo, že je FeLV pozitivní a také, že to není holčička

Filípek

13.12.2022

Filípek se narodil v květnu 2022 jako malinké slabé postižené koťátko v rodině, která se ujala jeho maminky.

Viktorka

13.12.2022

Přijata s bráškou Viktorem a maminkou od místního majitele. Maminka byla po kastraci vrácena majiteli. Viktorka byla umístěna společně s Viktorem do dočasné péče na "vymazlení". Nyní je Viktorka mazlínek, i když obezřetnější. 18. 12. 2022 ji čeká kastrace.

Hayley

13.12.2022

Holčička je nádherná a na první pohled, možná ani na druhý, vůbec nepoznáte, že není zdravá.

Kamilka

08.07.2022

Dne 24.6.2022 jsme přijali do péče útulku kočičku Kamilku. Holčičku jsme přijali od spolku Zachraňme spolu. Našla se ve škarpě, kde ležela dlouho bez pomoci. Nechodí, ale vypadá to dobře a my věříme, že ji rozchodíme. Kamilka je miniaturní, i když je možná už dospělá. Přijali jsme ji už klinicky v pořádku, zachránci se postarali, abychom měli...

Fazolka

29.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme do útulku přijali mourovatou holčičku Fazolku. Přišla zároveň s dalšími 3 kočičkami (Čočkou, Cizrnkou a Hrachorkou) z Rosic, kde bývala u stánku s občerstvením. Stánek ale končí provoz a majitel pozemku tam kočičky nechce. Holčička je plachá.

Cizrnka

29.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme do útulku přijali mourovatou holčičku Cizrnku. Přišla zároveň s dalšími 3 kočičkami (Čočkou, Hrachorkou a Fazolkou) z Rosic, kde bývala u stánku s občerstvením. Stánek ale končí provoz a majitel pozemku tam kočičky nechce. Holčička se nechá pohladit, ale je spíš plašší.

Hrachorka

29.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme do útulku přijali černou holčičku Hrachorku. Přišla zároveň s dalšími 3 kočičkami (Čočkou, Cizrnkou a Fazolkou) z Rosic, kde bývala u stánku s občerstvením. Stánek ale končí provoz a majitel pozemku tam kočičky nechce. Holčička se nechá pohladit, ale je spíš plašší.

Micka

22.05.2022

Micka je taková nešťastnice. Vzdala se ji majitelka a ona v utulku onemocněla. Vypadá to na suchou FIP nebo lymfom. Diky jícnové sondě máme čas na vše přijít. Ona je vděčná a mazlivá.

Vendulka

21.03.2022

3.10.2022 Vendulka k nám přišla jako nechodící koťátko. Díky dornově metodě a osteodynamice chodí spinální chůzí. Tedy chodí je slabé slovo Je to tryskomyš Stále řešíme inkontinenci, problematické ukapávání moči i přes manuální vyměšování, jí dráždí zadeček a tak mažeme a čůráme manuálně co chvíli. Je to veliký mazlík a šikovná pacientka

Kiko

09.03.2022

Dne 5.3.2022 jsme přijali v noci kocourka Kika z útulku z Michaloviec, dědoušek k nám přijel společně s fenečkou Doris, zatím je v karanténním boxu, je velký mazílek.

Mourínek

28.02.2022

Je plně inkontinentní tak jako Emilka. Chodí normálně a o to je hygiena horší a problém ve všech výškách. Uvidíme, jak se nám ho podaří zrehabilitovat. Zatím je v karanténě a čekají ho testy.
Je to ale veliký mazílek a nechá se krásně manuálně vyčůrávat.

Bibi (FIV)

10.02.2022

Nyní v dočasné péči u paní Novákové.
Kočička Bibi byla nalezena na krmném místě v Ústí nad Labem, milá mladá kočička. FIV pozitivní.

Bela

10.02.2022

Bela je inkontinentní mladá kočička, FIV FeLV negativní. Nyní v léčbě zánětu pobřišnice. Velmi umazlená dlouhosrstá kočička, která potřebuje manuálně vyprazdňovat močový měchýř.

Míša žije v dočasné péči v Marefách jako bytová kočičí princezna zvyklá na děti i pejsky společně se svojí sestřičkou Jůlinkou. Je velký mazílek. Míša je čistotná, tetovaná, odčervená, čipovaná a FIP a FeLV negativní. Nyní postupně prochází očkováním.

Natálka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Rozárka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Kellynka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Mazel

13.01.2022

Bezdomovec z Bučovic již od léta 2021. Téměř bezzubý, Mazel podstoupil v březnu 2022 vyndání zalomených zubů. Tvrdá kůže potulného donchuana, bude muset na chirurgii špičáků, které má zalomené. Krve má ale téměř v pořádku. Dnes kastrovaný. Obrovský mazel. Jméno mu dali nálezci, kteří jej od léta krmili. Hledáme zatím majitele.

Jůlinka

09.01.2022

Jůlinka žije v dočasné péči v Marefách jako bytová kočičí princezna zvyklá na děti i pejsky společně se svojí sestřičkou Míšou. Jůlinka je mazlivá, čistotná, tetovaná, odčervená, čipovaná a FIP a FeLV negativní. Jůlinka prodělala zánět pobřišnice, ze kterého se již vyléčila. Nyní postupně prochází očkováním.

Miracle

18.10.2021

Statečná kočička Mira. Holčička má za sebou velký úraz a podruhé se narodila. Zřejmě ji srazilo auto a zapříčinilo rozsáhlý úraz hlavy. Pomoci se dočkala za pět minut dvanáct, některá místa už pomalu zahnívala. Naštěstí se vše, včetně cerklaže obou pater, krásně povedlo a na kontrole bylo konstatováno, že je vše v pořádku a může vyrazit do světa....

Nicky

29.09.2021

Holčička z Diny v Bučovicích. Umazlená, ale se sestřičkou Jackie jsou zvyklé na sebe dávat bacha a tak jsou ve střehu.

Jackie

29.09.2021

Holčička z Diny v Bučovicích. Umazlená, ale se sestřičkou Nicky jsou zvyklé na sebe dávat bacha a tak jsou ve střehu.

Hellboy

29.09.2021

Chlapeček z Křenové. Je to neskutečný mazel, motá se kolem nohou, ale jakmile cítí nejistotu, ucukne a je to plašan.Vrácen z adopce.

Houpáček

27.08.2021

Příjem plánovaného Houpáčka z Karlových Varů. Šel rovnou ke křivonožkám, také miminkům, které jsou také očkované.
Chlapeček má postižení mozečku a tak nemá plně koordinované pohyby.
Je to brouček šikovný, změna prostředí? Neva, hlavně, že papání máme prý!

Hvězdička

18.08.2021

Přijali jsme tuto velmi zanedbanou kočičku , kterou majitelé nechtěli. Byla nyní na operaci, kdy jsme měli podezření a potvrdil se problém v děloze ( mucometra), zjistili jsme, že má, jako měl Klobouček, spodní čelist na dvě půlky, polypy v uších a velmi objemná střeva. Očičko je také pryč.

Ruby

31.05.2021

Její příběh je smutný. Dal ji k nám majitel před mnoha lety. V adopci byla 3 roky a byla vrácena kvůli čůrání mimo záchod. Vzali jsme si ji domů do našeho depozita ( postel a kočičí svět). Čůrá i u nás, ale zvládáme to dobře. Bohužel jsme našli příčinu. Jednak psychická, je to postě kočička, která by chtěla být jedináček,...