Kočky a koťátka k adopci

Hledáte nového vrnícího člena domácnosti? Vyberte si z našich kočiček a koťátek a poskytněte jim milující domov. Adopce má jednu velkou výhodu - můžete si vybrat "kočičku na míru" - starší klidnou, mladší veselou, mazlíka či plašanku k ochočení, můžete dokonce udělat ten nejlepší skutek a poskytnout domov kočičce nemocné nebo hendikepované. Ještě předtím, než se definitivně rozhodnete k adopci, přečtěte si, prosím, jak probíhá osvojení zvířátka.

Většina kočiček v galerii je FIV i FeLV negativní, ale najdete zde i takové, které jsou pozitivní. Obojí jsou vážná kočičí onemocnění a tyto kočičky bohužel není možné chovat se zdravými kočičkami, které by mohly nakazit. Nemoc však NENÍ PŘENOSNÁ NA ČLOVĚKA a tyto kočičky bývají velmi přítulné a mazlivé, což je příjemný vedlejší příznak těchto nemocí, které se někdy za celý život ani jinak neprojeví.

V případě, že byste kočičku chtěli, ale nemůžete jí mít doma, tak si ji u nás adoptujte na dálku. Můžete se pak s ní chodit mazlit k nám. ☺

Prosíme, čtěte pečlivě všechny informace o zvířátku. Kočičky jsou k odběru většinou ihned, jakmile je to možné, samozřejmě k přihlédnutí k zdravotnímu stavu. 

NEZAPOMENTĚ PROLISTOVAT CELOU FOTOGALERII, MÁ VÍCE STRÁNEK / ČLÁNKŮ

Ruttie a Tavik

01.09.2020

Holčička je Ruttie (Ruth) černá a chlapeček Tavik (Tavi) mour. Jsou v depozitu mimo útulek.

Těsnohlídek

16.08.2020

Krásný mladý kocourek, který byl sražen autem a nyní je v léčbě. Měl zlomené stehenní kosti a pánev, vše zatím srůstá. Až se vyléčí, bude hned k adopci a věříme, že tento krasavec se zatím nelehkým osudem nám tu dlouho nezůstane.

Samuelka

16.08.2020

Stále vyplašená a ostřejší kočička, kterou jsme našli sraženou autem v Brně Lesné. Majitele se bohužel vyhledat nepodařlo.

Asi 3 měsíční chlapeček z rodinky dlouhánů, pravděpodobně mixlých nějakou orientální exotikou. Domů může pod podmínkou kastrace za 2 měsíce a ideálně se svojí sestřičkou Popelkou a nejlíp i s maminkou Otylkou. Pouze do bytu nebo domečku. Ven ne.

Otylka

16.08.2020

Máma Popelky a Kocoura v botách. Krásná a milá kočička k nám přišla s odrostlými koťátky Popelkou a Kocourem v botách.

Frenkie (FeLV)

16.08.2020

Kocourek nalezen v Černovicích s poraněním na krku po obojku. Je bohužel FeLV pozitivní a zatím se bojí mobilu, proto nemáme lepší fotku

Brady

11.08.2020

Tohoto roztomilého Siamáka nám přinesl pán s tím, že jde do Domova důchodců. Byl k nám přinesen ještě s parťačkou Zuzi, která už našla domov. Brady zůstal, protože míá zdravotní problémy. Trpí záchvaty zatím nejasného původu. Je mazlivý, zatím ale adept spíš k adopci na dálku, kdo by mu chtěl pomoci.

Nížek

11.08.2020

Tento mazílek byl nalazen u obce Nížkovice, proto Nížek. Měl nožičku rozežranou červy, ale zachránili jsme ji a už se krásně hojí. Vytrpěl si své, je to obrovský miláček, věříme, že najde milující a bezpečný domov a už bude jen dobře.

Milenka

11.08.2020

Maminka Milenka k nám přicestovala se svými pěti koťátky až z Milevska. Přežilo bohužel jediné, jejich stav byl opravdu vážný. Se svým chlapečkem jsou na sebe fixováni, do adopce by měli jít spolu.

Milánek

11.08.2020

Jediné přeživší koťátko s pěti, které si k nám přicestovalo pro pomoc až z dalekého Milevska. Tohoto chlapečka se nám podařilo vypiplat a zachránit. K adopci se svou maminkou Milenkou. Robůtkují mu nožičky.

Rozárka

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Máma třech koťátek. narozená 2018.
Protože má tří koťátka a miminka nemůže jít do adopce sama, jeden by mohl jít s ní. :-) S mámou navždy, to je přeci nádhera. :-)
K adopci po odstavu ve 12 týdnech. 9. 7. 2020.
Holčička je neskutečný mazel, převoz z nevhodných podmínek brala jako...

Marianka

23.05.2020

Máma Blaženky, prý kastrovaná, musíme ověřit. Zatím plašanka... Nar. cca 2018.
Holčičky jsou tulačky od Janáčkova divadla v Brně, kde si dělaly záchodek z kulis a tak musely přyč.
Jsou nadherné a kdyby šly domů spolu, do bytu, určitě by byly do roka a do dne umazlené vděčné společnice. A rodina spolu. :-)
FIV /...

Lola

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Holčička - 9/2019.
FIV/ FeLV, FPV, crypto.parvum negativní.
Zpočátku nedůvěřivá, opatrná a krásná. Po mamince bude určitě zlatíčko.
K adopci do bytu pouze, nebo do domečku dovnitř. Hned jak to půjde započneme očkování, ale to jí nebrání v nalezení domova, může se dokončit v adopci. Nyní se odčervuje. Ideálně, kdyby šla...

Jurášek

23.05.2020

Kocourek, který byl sražený autem v Bučovicích.
Naštěstí se našel hodný člověk, který nám umožnil jej zachránit., počkal u něj na silnici a bránil jej vlastním tělem. Ačkoli byl po úraze ochrnutý na půlku těla, jednalo se "pouze" o trauma a vypadá to, že bude bez následků. :-)
Je plašší a tak nám chůzi zatím moc...

Golfi

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Kluk cca 2018.
Chlapeček bude asi tatínek všech koťátek malinkých i starších. :-) Moc se bojínkuje, ale když ho vezmu do náručí, je to mazíleček, jen zažil toho déle špatného a pak je "připraven" na všechno. :-( Byli tak nejspíš i biti. I když jsme pro kočičky nepřijeli včas (všechny holky byly již...

Diego

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Kluk nar. cca 11/2019
Když jsme kočičky z nevhodných podmínek odváželi, Diego se moc bál a syčel. Byl však hodný a nechal se přenést. Po pár dnech u nás je velký mazel, ale ouška má připravená a jakmile se něco šustne, běží se schovat.
K adopci od 30. 5. 2020 po kastraci...

Buráček

23.05.2020

Rodinka kočiček z Věteřova. Odrostlé roční kotě, kluk, nar. cca 11/2019
Když jsme kočičky z nevhodných podmínek odváželi, majitelé nám kluky nastrkali do staré rezavé králičí klece. Báli se a prskali, ale Buráček se choulil do rohu. Když jsme přijeli k nám, začala jsem na ně mluvit, abych je mohla přestěhovat do karanténních boxů. Buráček...

Blaženka

23.05.2020

Dcera Marianky, kastrovaná. Zatím plašanka...
Holčičky jsou tulačky od Janáčkova divadla v Brně, kde si dělaly záchodek z kulis a tak musely pryč.
Jsou nádherné a kdyby šly domů spolu, do bytu, určitě by byly do roka a do dne umazlené vděčné společnice. A rodina spolu. :-)
FIV / FeLV negativní, má krásné bíle vousky...

Pátek

28.03.2020

Pátek je velký mazílek kocourek ze Slavkova. Byl sražený před Penny. Byl nechodící. Má udělanou resekci kyčelního kloubu a je úplně v pořádku, nepoznali byste, že kdy nechodil! :-) Přišel i o jeden špičák a nyní po téměř roce se mu pokazily všechny zoubky. Půjde tedy na totální extrakci a bude mít klid, kluk jeden. Je ve smečce dominantní, ideální...

Standa

20.02.2020

Kocourek přišel do útulku společně se svými sourozenci a maminkou Sansou. Je plašší.

Kilík

20.02.2020

Kluk kterému jsme při příjmu říkali Slanínek, syn kočičky Slaninky ze Slatiny (Kiki). Velký plašan, proto tato fotka kdy je uspán na kastraci. Jinak vyfotit téměř nemožné.

Poděska

16.02.2020

Postupně doplníme. Nomen omen - vůbec nechápeme, jak se podařila vyfotit tato fotka :)

Byla plaché koťátko z Nevojic. Celá rodina byla FeLV pozitivní. U nás má maminku Kristýnku a sestřičku malinkatou Žožo a bratrance Nevojánky.
Je velmi plachá, konverzuje, ale pohladit se nenechá.

Holčička je původně z Kroměříže. Měla dva sourozence. Bramburka je nyní u naší maminky a bráška zemřel v adopci. Sally žila mnoho let v adopci u naší Alenky, ale smrt je bohužel rozdělila. Sally utekla dírou od prasátka ve voliéře a nechtěla se nechat chytit. Nyní ji už i pohladíme, ale je takto moc spokojená, nechodí vůbec nikam kromě asistence,...

Další zběh z díry, kterou do voliéry udělalo prasátko, takže další z venkovní pětky Františka, Helík, Gizelka, Jolanka, Sallynka. :-) Byla u nás krátkou dobu, báli jsme se, že u nás nezůstane, ale zůstala. :-) Už ani nevím proč jsme si ji nechali a nevypustili po kastraci do areálu v Ivančicích zpět jako několik kočiček. Možná vypadala, že se...

Chlapeček je původně z Brna, utekl dírou ve voliéře, kterou udělalo prasátko. Drží se u nás už je to pár let, za což jsme strašně rádi. Chodí spinkat i na seno ke kravičkám. :-)
Chlapeček k nám přišel jako rarita, měl tělo z 90% pokryté svrabem, tvrdé krusty i na očích, neviděl.... Úplně bez srsti... a byl velice agresivní....

Holčička je původně z bytového domu v Bučovicích, kde se majitel rozhodl kočky zlikvidovat, veliký to hrdina.

Je u nás mnoho let, neměla zájem se kamarádit a tak když prasátko udělalo díru do voliéry, neměla ani chuť se vracet. Takto venku je spokojená a drží se pouze na dvoře, kde mají pokojíček a sklad peřin, kde spinkají. Venkovní pětka Františka, Helík, Gizelka, Jolanka, Sallynka.

Pyometra

13.02.2020

Holčička je z Uhřic. Je nádherná a majestátná. Mazlivá, ale opatrná. V očkování, čipovaná, kastrovaná, FIV FeLV negativní.

Nau

13.02.2020

Kočička ze Zatáčky. Sestra kluků Mau a Tau. Očkovaná, čipovaná, FIV a FeLV negativní, kastrovaná.