Kočky a koťátka k adopci

Hledáte nového vrnícího člena domácnosti? Vyberte si z našich kočiček a koťátek a poskytněte jim milující domov. Adopce má jednu velkou výhodu - můžete si vybrat "kočičku na míru" - starší klidnou, mladší veselou, mazlíka či plašanku k ochočení, můžete dokonce udělat ten nejlepší skutek a poskytnout domov kočičce nemocné nebo hendikepované. Ještě předtím, než se definitivně rozhodnete k adopci, přečtěte si, prosím, jak probíhá osvojení zvířátka.

Většina kočiček v galerii je FIV i FeLV negativní, ale najdete zde i takové, které jsou pozitivní. Obojí jsou vážná kočičí onemocnění a tyto kočičky bohužel není možné chovat se zdravými kočičkami, které by mohly nakazit. Nemoc však NENÍ PŘENOSNÁ NA ČLOVĚKA a tyto kočičky bývají velmi přítulné a mazlivé, což je příjemný vedlejší příznak těchto nemocí, které se někdy za celý život ani jinak neprojeví.

V případě, že byste kočičku chtěli, ale nemůžete jí mít doma, tak si ji u nás adoptujte na dálku. Můžete se pak s ní chodit mazlit k nám. ☺

Prosíme, čtěte pečlivě všechny informace o zvířátku. Kočičky jsou k odběru většinou ihned, jakmile je to možné, samozřejmě k přihlédnutí k zdravotnímu stavu. 

NEZAPOMENTĚ PROLISTOVAT CELOU FOTOGALERII, MÁ VÍCE STRÁNEK / ČLÁNKŮ

Micka

22.05.2022

Micka je taková nešťastnice. Vzdala se ji majitelka a ona v utulku onemocněla. Vypadá to na suchou FIP nebo lymfom. Diky jícnové sondě máme čas na vše přijít. Ona je vděčná a mazlivá.

Sára

22.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme přijali do péče malinkou holčičku Sáru z Čáslavi. Přijela jako Fiv pozitivní nemocná. Fiv jsme vyvrátili. Nyní se zotavuje a ochočujeme. Je kost a kůže. Má rýmu a je hubená, ale baští za tři tak to brzy dožene. Je kastrovaná, FIV/FeLV negativní ( Idexx i Bionote), v krvi žádná hrůza, čipovaná. Hledá byteček a pánečka, který jí...

Alan

22.05.2022

Dne 1.5.2022 jsme přijali do péče kocourka Alana z Toulavých tlapek. Kocourek je nemocný, ale úžasný dědulínek. Má artrózu všude a mnoho zlomenin starých, které doufejme nebudou sarkomy. Papá za tři, má lehčí dietu, dříve měl ledviny i játra hnuté. Je na vyšetřeních bojovník, ale jinak je to láska umazlená.

Tummy

02.05.2022

Dne 25.4.2022 jsme přijali do péče kocourka z Uhřic a vybrali jsme mu jméno dle Vašich návrhů Tummy (bříško). Tummy se k nám dostal tak, že jsme byli přivoláni ke kocourkovi s velkou tržnou ránou na bříšku. Dostal ihned ošetření po pracovní době a moc děkujeme Veterinární klinika Žižkova - MVDr. Petr Vymazal. Zřejmě je to tulák, kterého se místní...

Kora

16.04.2022

Dne 4.4.2022 jsme přijali do péče nádhernou želvovinovou Felv pozitivní kočičku Koru od občanského sdružení Mačky v meste- Cats in the City ze Slovenska. Kora tam byla odchycena a zachráněna na poslední chvíli, když potratila jedno koťátko a ostatní koťátka měla mrtvá v sobě. Nyní je u nás umístěná v karanténě.

Vendulka

21.03.2022

Dne 15.3.2022 jsme přijali do péče kotěcí holčičku Vendulku. Vendulky se dočasně na 5dní ujaly hodné nálezkyně a poté přijela k nám. Je po úraze páteře s tím, že hýbe jednou zadní nožičkou a má vyražené některé zoubky. Zatím je inkontinentní. Odchycena v Kyjově. Operace již není možná, proto bude Vendulka u nás rehabilitovat a uvidí se, jakým...

Kiko

09.03.2022

Dne 5.3.2022 jsme přijali v noci kocourka Kika z útulku z Michaloviec, dědoušek k nám přijel společně s fenečkou Doris, zatím je v karanténním boxu, je velký mazílek.

Mourínek

28.02.2022

Je plně inkontinentní tak jako Emilka. Chodí normálně a o to je hygiena horší a problém ve všech výškách. Uvidíme, jak se nám ho podaří zrehabilitovat. Zatím je v karanténě a čekají ho testy.
Je to ale veliký mazílek a nechá se krásně manuálně vyčůrávat.

Bibi (FIV)

10.02.2022

Nyní v dočasné péči u paní Novákové.
Kočička Bibi byla nalezena na krmném místě v Ústí nad Labem, milá mladá kočička. FIV pozitivní.

Bela

10.02.2022

Bela je inkontinentní mladá kočička, FIV FeLV negativní. Nyní v léčbě zánětu pobřišnice. Velmi umazlená dlouhosrstá kočička, která potřebuje manuálně vyprazdňovat močový měchýř.

Maki (FeLV)

24.01.2022

FeLV pozitivní. Amálka je mladší dospělá kočička (odhadujeme cca rok), pomazlit se přijde, ale k dětem a psům spíš ne, má ráda svůj prostor a je opatrná. Trvá jí, než si zvykne. Jízda autem děs běs. Nalezena v Komárově spolu se sourozencem Freddym, zablešená. Zatím má za sebou jen odčervení, čeká nás ještě kastrace a očkování.

Freddy (FeLV)

24.01.2022

Freddy je cca roční vzrůstově menší kocourek, FeLV pozitivní. Kontaktní a učenlivý, mazel, miluje děti. Psy by snad taky snesl. Vyžaduje pozornost, nejraději by se celý den nechal hladit. Jízdu autem snáší dobře. Sourozenec Amálky, též nalezen v Komárově. Zablešený, svrab, zánět dásní (možná půjdou zoubky pryč) a oušek. Zatím má za sebou jen...

Koťátko Míša - holčička z Vážan, sestřička od Jůlinky, v dočasné péči u Šárky v Marefách.

Natálka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Rozárka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Kellynka

18.01.2022

Příjem 30.12.2021. Přijatá od Záchranných paciček, které svůj provoz ukončily

Mazel

13.01.2022

Bezdomovec z Bučovic již od léta 2021. Téměř bezzubý, Mazel podstoupil v březnu 2022 vyndání zalomených zubů. Tvrdá kůže potulného donchuana, bude muset na chirurgii špičáků, které má zalomené. Krve má ale téměř v pořádku. Dnes kastrovaný. Obrovský mazel. Jméno mu dali nálezci, kteří jej od léta krmili. Hledáme zatím majitele.

Jůlinka

09.01.2022

Koťátko z Vážan, leden 2022 v léčbě FIP, sourozenci jsou zdraví a jsou v dočasné péči u Šárky v Marefách

Koťátka mají deficit jedné předloketní kosti a mají jednu nožičku křivou. Fungují však naprosto bez omezení, divočí jako zdravá miminka. Protože by operace byly velmi bolestivé, rozhodli jsme se nechat je tak. V bytě jim to žádné problémy dělat nebude. Jsou neskutečne mazliví. Když člověk přijde do jejich pokojíčku, má je hned všechny na sobě.

Koťátka mají deficit jedné předloketní kosti a mají jednu nožičku křivou. Fungují však naprosto bez omezení, divočí jako zdravá miminka. Protože by operace byly velmi bolestivé, rozhodli jsme se nechat je tak. V bytě jim to žádné problémy dělat nebude. Jsou neskutečne mazliví. Když člověk přijde do jejich pokojíčku, má je hned všechny na sobě.

Miracle

18.10.2021

Statečná kočička Mira. Holčička má za sebou velký úraz a podruhé se narodila. Zřejmě ji srazilo auto a zapříčinilo rozsáhlý úraz hlavy. Pomoci se dočkala za pět minut dvanáct, některá místa už pomalu zahnívala. Naštěstí se vše, včetně cerklaže obou pater, krásně povedlo a na kontrole bylo konstatováno, že je vše v pořádku a může vyrazit do světa....

Bucifálek je FIV pozitivní kocourek a veliký mazel. S ostatními kočičkami se snese krásně, proto by v novém domově uvítal stejně pozitivní kočičku, ale není to podmínkou. Hledáme pro něj domov v bytových podmínkách bez možnosti výběhu ven.

Nicky

29.09.2021

Holčička z Diny v Bučovicích. Umazlená, ale se sestřičkou Jackie jsou zvyklé na sebe dávat bacha a tak jsou ve střehu.

Jackie

29.09.2021

Holčička z Diny v Bučovicích. Umazlená, ale se sestřičkou Nicky jsou zvyklé na sebe dávat bacha a tak jsou ve střehu.

Hellboy

29.09.2021

Chlapeček z Křenové. Je to neskutečný mazel, motá se kolem nohou, ale jakmile cítí nejistotu, ucukne a je to plašan.Vrácen z adopce.

Houpáček

27.08.2021

Příjem plánovaného Houpáčka z Karlových Varů. Šel rovnou ke křivonožkám, také miminkům, které jsou také očkované.
Chlapeček má postižení mozečku a tak nemá plně koordinované pohyby.
Je to brouček šikovný, změna prostředí? Neva, hlavně, že papání máme prý!

Hvězdička

18.08.2021

Přijali jsme tuto velmi zanedbanou kočičku , kterou majitelé nechtěli. Byla nyní na operaci, kdy jsme měli podezření a potvrdil se problém v děloze ( mucometra), zjistili jsme, že má, jako měl Klobouček, spodní čelist na dvě půlky, polypy v uších a velmi objemná střeva. Očičko je také pryč.

Ruby

31.05.2021

Její příběh je smutný. Dal ji k nám majitel před mnoha lety. V adopci byla 3 roky a byla vrácena kvůli čůrání mimo záchod. Vzali jsme si ji domů do našeho depozita ( postel a kočičí svět). Čůrá i u nás, ale zvládáme to dobře. Bohužel jsme našli příčinu. Jednak psychická, je to postě kočička, která by chtěla být jedináček,...

Nala

17.05.2021

Princezna Nala! Kočička asi po nehodě. V současnosti nechodí. Více uvidíme po vyšetření.