Besinka

Příběh fenečky Besinky:

Besinka je třílétá, na zadní nožičky ochrnutá, kastrovaná fenečka křížence jezevčíka. Besinka ochrnula pravděpodobně po úrazu. Původní majitelé se o Besinku příliš nestarali, nechali ji stále dokola rodit štěňata. Poté, co Besinka ochrnula se o ni odmítli nadále starat úplně. Besinka od nich pravděpodobně zažila moc pěkného chování, při bolestivější manipulaci (ošetřování) se brání. 

Z důvodu postižení páteře se musí Besince vymačkávat močový měchýř, což je u deseti kilové dámy zcela bez potíží a Besinka s tím nemá problém. 

Besinka má také vrozenou oční vadu. Jedná se o postižení čočky, kdy se čočka uvolňuje z oka. Na jednom očičku je vada horší. V tuto chvíli Besinka na oko nevidí a pokud by se její stav zhoršoval, zvažujeme enukleaci očička. Druhé očičko je zatím v pořádku, pokud by ale došlo ke zhoršení, podstoupila by Besinka plastiku oka tak, aby viděla alespoň na jedno oko. 

Jinak je Besinka zdravá, aktivní a především vděčná, milující fenečka, která čeká na svůj vysněný domov, kde se nebude muset o pozornost dělit s dalšími 200 zvířaty. Besinka teď také dostala svůj vozíček, na kterém bude jistě drandit stejně jako náš bývalý ochrnutý pejsek Charlie či Oliver.