Maťko

Příběh pejska Maťka:

Maťko k nám přišel ze Slovenska, kde byl nalezen sražený u silnice po několika dnech živoření. Podstoupil u nás ortopedické a neurologické vyšetření. Hlavní byla otázka následné operace, rehabilitace a jeho dalších šancí na uzdravení. 

Několik našich doktorů, odborníků, se shodlo na tom, že jeho zranění je natolik vážné, že již není možné tento stav zvrátit. Utrpěl luxaci obratlů a transekci - přerušení míchy v oblasti hrudních obratlů Th12 a Th13. Pánevní končetiny a ocas jsou bez hluboké citlivosti. Má naordinovaný klidový režim, antibiotika na zánět močového měchýře a léky na otok a bolest. 

Operace by mu nepřinesla žádné zlepšení, jen další zbytečnou zátěž a bolest. Začneme tedy opatrně s rehabilitací a budeme doufat, že se mu časem podaří ovládnout alespoň reflexní spinální chůzi.

17. 3. 2022 – Maťkovi se daří dobře, v útulku přibral na váze a začal nosit plínečky. Je inkontinentní, a protože skrz zlomenou páteř a močový měchýř v hrudním koši se špatně ručně domačkává, nosí plínečku. Doma chodí spinální chůzí (nohy používá k odrážení) a na vycházky ve vozíčku. Čeká na svůj domov, kde by měl pána jen pro sebe, je mladý, zpočátku velmi nedůvěřivý. Když však získá důvěru, bude z něj úžasný společník.

Za adopci na dálku děkujeme: 

Lukáš Kameník a Zuzana Schwarzerová