Dobrovolnictví

Stále sháníme dobrovolníky na následující práce: 

  • Úklid kočičích místností (tři pokojíky dospělých koček, jeden pokojík pro koťátka, pokojík pro FIV a FeLV pozitivní kočičky a koucourky a také karanténa a ošetřovna, dohromady v nich žije několik desítek zvířat a je potřeba je uklízet několikrát týdně - vždy se vybírají kočičí záchody, zametá se, doplňuje se suché krmivo, voda a kočičkám se dávají nové konzervy, podle potřeby vytíráme a uklízíme kočičí pelíšky, čas od času rovněž uklízíme venkovní výběhy pro kočky)
  • Venčení pejsků (máme několik pejsků různého stáří, někteří jsou navíc invalidní, téměř všichni ale budou moc rádi, když se jich ujmete)
  • Úklid venkovních prostor (místa, kde spí prasátka, dále výběh pro ovečky, kurník a jiné části)
  • Jednorázové, větší práce (například stavba zahradního domečku nebo dláždění menší cesty. 

Co dalšího byste měli vědět?

  • Za vaši ochotu bohužel nemůžeme nabídnout žádné finanční prostředky, vše využíváme pro péči a pohodlí našich zvířátek. Pravidelným brigádníkům můžeme pouze proplatit cestovné.
  • Dobrovolnictví v útulku není vhodné pro alergiky (ať už se jedná o alergii na pyl, prach, chlupy ...).
  • Prosím, nejezděte k nám bez předchozí domluvy. Může se stát, že zrovna budeme u veterinárního lékaře, nebo budeme pomáhat zvířatům jinde, a nebudeme vás moci přijmout. Neradi bychom vás i sebe připravovali o drahocenný čas. Předtím, než se k nám vypravíte, dejte nám vědět.

Netradiční teambuilding v útulku

Budeme rádi, když přijedete ve větším počtu, například na netradiční teambuilding. Strávíte s kolegy čas mimo kancelář a zároveň svou prací pomůžete našim svěřencům. Ideální počet dobrovolníků je v tomto případě od 4 do 20 lidí. Při větším počtu budete rozdělení do skupin, dostanete zadání práce a můžete se pustit do díla. V posledních letech jsme přivítali například zaměstnance PPG.