Dobrovolnictví

Nejvíce potřebujeme pomoci s úklidem, žije u nás více než sto zvířátek, ale nárazově uvítáme i pomoc s jinými pracemi. Chcete-li nám pomoci, je třeba mít rád psy, kočky a další zvířata, nemít na ně alergii a být ochotný dělat práci, která zrovna nevoní. Je to tak, zvířátka čůrají a kakají a je to znát. Zvlášť u těch větších...

Pokud tyto "podmínky" splňujete, můžeme přikročit k tomu, s čím potřebujeme pomoci. Seznam prací najdete níže a moc děkujeme, pokud nám pomůžete. Úklidové prostředky a rukavice tady máme, ale s sebou si určitě vezměte své pití a jídlo. Nejbližší hospoda je 3 km. Je možné si k nám objednat na vlastní náklady i dovážku. 

Stále sháníme dobrovolníky na následující práce: 

  • Úklid kočičích pokojíků a voliér - obnáší vyčištění záchodků a výměnu steliva, vysávání, vytření podlah, umytí oken a misek, odrbání škrabadel, výměnu ložního prádla, doplnění granulí a výměnu vody, nakrmení kočiček konzervami a kapsičkami a za odměnu mazlení.
  • Úklid u pejsků - jejich domovem je naše kuchyně s obytnou částí, jejich letním bydlením prostor za vraty. I na těchto místech je třeba vysát, vytřít - i za jejich palandami - a povléci. Při tomto úklidu je ideální vzít alespoň část pejsků ven vyvenčit, u toho se můžete prostřídat.
  • Dvorek a chlívky a stáje - dále je třeba v rámci úklidu útulku vysbírat psí a jiné exkrementy na dvorku, vykydat u prasátek, slepiček, oveček a kraviček a připravit jim čisté bydlení - u prasátek matrace, peřiny a polštáře, u oveček a kraviček slámu. Také se hrabe seno a sláma, větší siláci mohou přeházet hnůj do kontejneru a odnést odpad.
  • Karanténa a ošetřovna - v neposlední řadě budeme rádi taky za pomoc s úklidem karantény a ošetřovny, kde je třeba být zvlášť důsledný. Ostražitost je na místě také během úklidu. Aby se zvířátka nedostala tam, kam nemají a aby neutekly kočičky z pokojíků.
  • Jednorázové, větší práce - například stavba zahradního domečku nebo dláždění menší cesty. Máte-li stavební či úklidovou firmu a chcete nám pomoci odborně, určitě se ozvěte. Nabízíme za to díky a propagaci na našem Facebooku. Vždy se tady něco najde, jsme stále v procesu budování.

Co dalšího byste měli vědět?

  • Za vaši ochotu bohužel nemůžeme nabídnout žádné finanční prostředky, vše využíváme pro péči a pohodlí našich zvířátek. Pravidelným brigádníkům můžeme pouze proplatit cestovné.
  • Dobrovolnictví v útulku není vhodné pro alergiky (ať už se jedná o alergii na pyl, prach, chlupy ...).
  • Prosím, nejezděte k nám bez předchozí domluvy. Může se stát, že zrovna budeme u veterinárního lékaře, nebo budeme pomáhat zvířatům jinde, a nebudeme vás moci přijmout. Neradi bychom vás i sebe připravovali o drahocenný čas. Předtím, než se k nám vypravíte, dejte nám vědět.

Netradiční teambuilding

Budeme rádi, když přijedete ve větším počtu, například na netradiční teambuilding. Strávíte s kolegy čas mimo kancelář a zároveň svou prací pomůžete našim svěřencům. Ideální počet dobrovolníků je v tomto případě od 4 do 20 lidí. Při větším počtu budete rozdělení do skupin, dostanete zadání práce a můžete se pustit do díla. V posledních letech jsme přivítali například zaměstnance PPG.