Našli jste zvíře a nevíte, jak nyní postupovat?  

  • Nejprve zavolejte na městskou policii (156) a nález zvířete oznamte. 
  • Nalezené pejsky a kočičky přijímáme pouze s objednávkou obce o umístění pejska u nás (jak jsme psali výše, nálezce je dle zákona povinen ohlásit nález, žádost pak vydává obec, na jehož katastru byl pejsek nalezen). Pokud tedy najdete zvířátko, vždy kontaktujte obec, kde jste ho našli. Obec má povinnost se o zvíře z vlastních nákladů postarat. Nejsme schopni hradit z vlastních výplat a příspěvků dárců nezodpovědnost úředníků a jejich stavění se zády k povinnostem a zákonům.
  • Pejska přijmeme i bez objednávky obce (a tím pádem bez její finanční spoluúčasti) pokud je týrán nebo z jiného důvodu odebrán majiteli a je nutné rychle zasáhnout. Nalezené kočky přijímáme i bez objednávky obce. Přijímáme také toulavé a nemocné kočičky a koťátka. 
  • Pejsky i kočičky přijímáme pouze v případě, že máme volnou kapacitu.
  • Příjem i výdej zvířátka je možný 24 hodin denně dle předchozí domluvy. 
  • Zdravé kočky a kočky zvyklé na venkovní pobyt nepřijímáme, ale můžeme pro ně zajistit kastraci a odčervení.
  • Psi a kočky přímo od majitelů přijímáme jen tehdy, pokud je v útulku nízký počet zvířat. Zpravidla tedy ne, protože se nacházíme na hranici svých možností. Pokud už takové zvíře přijmeme, majitel se musí finančně podílet na jeho pobytu zde a podepsat souhlas s tím, že se zvířete vzdává, aby mohlo být později adoptováno. 

Psí detektiv

Znáte službu Psí detektiv? Jedná se o první národní pátrací systém po ztracených zvířatech. Podívejte se proto také sem, jestli pejska či kočičku, které jste našli, jejich majitel nehledá. Případně zvířátko zapište právě sem a zvyšte jeho šanci na setkání se svým páníčkem či paničkou. Zápis je zdarma a navzdory názvu můžete zapsat jakékoliv zvíře.