Odchyt zvířat

Jsem absolvent odborného kurzu s osvědčením o odborné způsobilosti pro odchyt toulavých a opuštěných zvířat a zacházením s nimi včetně péče o ně v útulcích pro zvířata. Od roku 2017 mám osvědčení o odborné způsobilosti pro sběr a neškodné odstraňování kadáverů zvířat v zájmovém chovu.

V roce 2018 jsem získal povolení k výkonu veterinární asanační činnosti od krajské veterinární správy

Ve smyslu paragrafu 38 odst 1 písm c) veterinárního zákona v následujícím rozsahu: Odchyt zvířat bez pána a toulavých a opuštěných zvířat a jejich umísťováním do karantény nebo izolace na území české republiky.

Cenu za jednotlivé úkony najdete níže, výslednou cenu stanovíme společně. POZOR! Pokud chcete odchytit zvíře, které není vaše, zkontaktujte nejdříve obecní úřad nebo městkou policii, kteří u mě mohou tuto službu objednat. Jedná se o placenou službu a obce mají povinnost se o toulavá zvířata na svém území postarat. Rád odchyt na základě objednávky zařídím.

K dispozici mám následující pomůcky: odchytová smyčka na tyči, odchytové vodítko, odchytové sklopce na kočky i psy, stahovací síť na tyči a vrhací síť, foukačka na narkotizační střely, nosítka, nástroje pro vyprošťování, GPS se senzory otřesu na odchytové klece, baterky, dalekohled, noční vidění, tašku s lékařským vybavením pro první pomoc a další.

Odchytům a manipulací s toulavými zvířaty se věnuji od roku 2015. Mám tedy bohaté zkušenosti, kombinované s láskou a citlivým přístupem ke zvířatům.

ORIENTAČNÍ CENÍK:

  • Výjezd k odchytu vč. použití odchyt. techniky od 500 Kč
  • Pohyb a práce v místě odchytu 400 Kč / hod
  • Kontrola obce 300 Kč /hod
  • Sedace zvířat od 300 Kč
  • Použití narkotizační střely od 1000 Kč
  • Umístění odchytové klece 300 Kč
  • Dohled nad odchytovou klecí 200 Kč / hod
  • Pohotovostní příplatek 20:00-07:00 hod + víkendy a svátky 300 Kč

Zapůjčení odchytového vybavení neprovádíme!

Odchyty zvířat mohou provádět pouze osoby způsobilé podle zákona 166/99 Sb.!

Provádíme placené zařízení kastračního programu pro volně žijící kočky včetně odchytu, zajištění kastrace, hospitalizace po operaci před vypuštěním i prodej vybavení krmného stanoviště.

Celková cena odchytu je velmi individuální, ceny skutečně považujte za orientační.