Převoz zvířat

Plánujete se svým zvířetem vyrazit na veterinární ošetření, ale nemáte vůz? Případně chcete raději věnovat svou pozornost mnohdy vystresovaným chlupatým kamarádům než městskému provozu? Nabízíme profesionální převoz zvířat na plánované veterinární ošetření i akutní převoz v případě problémů. Součástí převozu je odborná asistence a poradenství, jak se zvířetem v těchto situacích zacházet. 

V roce 2019 jsem po absolvování odborného kurzu přepravce zvířat získal povolení od státní veterinární správy: Povolení dopravce podle čl. 10 odst. 1 nařízení rady (ES) č 1/2005 a Osvědčení o schválení cesty nad 65km - 8h pro silniční druhy přepravy - pro psy, kočky a ostatní drobná zvířata.

Jsem studentem Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a navíc jsem v roce 2019 absolvoval Kurz první pomoci pro psy pro další doplnění a utříbení znalostí, které mohou v krizových situacích vašemu miláčkovi zachránit život.

Nabízím akutní i neakutní převoz pacientů do veterinární ordinace či kliniku. Akutním převozem se rozumí převoz pacientů v ohrožení života, po úraze, srážce, náhlém onemocnění a zhoršení stavu či po vyproštění. Neakutním převozem se rozumí plánovaná cesta na veterinu na ošetření, očkování, rehabilitaci aj., ale také přeprava handicapovaných zvířat či převoz na referované pracoviště mezi klinikami, mezi útulky a jinými zařízeními atd.

Dále nabízím asistenci při ošetření (nemanipulovatelného) zvířete přímo na klinice, nebo u vás doma. Jelikož se této činnosti věnuji již nějakou dobu spolu s chodem útulku pro kočky a hendikepované pejsky, mohu zaručit šetrnost, ale zároveň potřebné dovednosti a zručnost, včetně správného výběru vybavení k manipulaci s divokou kočkou, psem.

Pod dohledem veterinárního lékaře je možnost např. nezvladatelnému psovi aplikovat léčiva distálně.

Služby zahrnují cestu od vás na veterinu (či jiného místa určení) a zpět domů, včetně asistence při ošetření v případě potřeby. Dále také konzultace a poradenství, jak se v krizových situacích chovat a základy první pomoci.

Krizové situace jsou pro majitele velmi náročné a stresující a tak pro Vás vše potřebné zařídíme a vy se v klidu můžete věnovat jen svému mazlíčkovi (a sobě).

Ceník:

  • Přeprava Brno 1000 Kč
  • Přeprava Vyškov 800 Kč
  • Jiné převozy 10 Kč / km
  • Prostoj sanitky 500 Kč/ hod
  • Čekací doba 200 Kč / hod

V případě poskytnutí první pomoci a akutního ošetření např. krvácivé rány, otravy aj. je účtována i cena potřebného materiálu.

Pohotovostní příplatek 20:00-07:00 hod + víkendy a svátky 300 Kč

Vybavení: nosítka, taška s lékařským vybavením, nástroje pro vyprošťování, odchytová technika, manipulační technika, odchytové rukavice, fixační klec pro kočky, sada košíků a fixačních náhubků pro psy a kočky.