Rehabilitace a Dornova metoda

Jsem doporučeným terapeutem Dornovy metody, odborným konzultantem Institutu pro zdraví zvířat z.s. a členem Asociace manuální terapeutů zvířat z.s. 

S Dornovou metodou pro zvířata pracuji již od roku 2015. Nabízím ošetření v klidu vašeho domova a to nejen pejskům, u kterých je tato metoda nejrozšířenější. Pomáhá také lidem, kočkám, prasatům, skotu a drobným hlodavcům.

Dornova metoda (DM)

Jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle. Tato terapie se provádí při pohybu ošetřovaného. Pohybem se zapojí do činnosti svalový aparát. Svaly za pohybu nevytvářejí ochranu, ale aktivně spolupracují. Sval se upíná prostřednictvím šlachy na kost nebo z ní odstupuje. Při práci svalů je zapojena do pohybu i celá kosterní soustava. Aktivní pohyb umožní terapeutovi přirozenou manipulaci s tělem ošetřovaného. Jemným tlakem prstů či dlaně působí na kosti a klouby. Navrací a usazuje je do správné polohy.

Více o této metodě zde.

Osteodynamika

Jedná se o manuální terapeutický systém, který rozpoznává a řeší mechanické poruchy všech složek opěrného aparátu: kostí, kloubů a tkání-vazů, šlach a povázky (fascie), reguluje chybná postavení těchto složek a uvádí je za pohybu těla do správné (fyziologické)polohy. Tato terapie vychází ze tří základních směrů:

1. Dornova metoda se cíleně zaměřuje na biomechaniku kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu. Využívá pohyb pacienta a terapeutický tlak rukou. Tato metoda se jako původní lidová metoda tkáněmi ani fyziologickými souvislostmi nezabývala a i dnes je řeší velmi omezeně.

2. Kraniosakrální terapie řeší v těle fyzické i psychické bloky. K řešení těchto stavů využívá pohyb, který se odehrává uvnitř těla, což je pohyb mozkomíšního moku a pohyb tkání.

3. Osteopatie se zabývá celým systémem opěrného aparátu, který umožňuje pohyb těla. Tento systém tvoří kosti, klouby, vazy a ostatní pojivové tkáně, zejména fascie (povázka). Nápravou vzájemných poměrů se navozuje rovnováha a správná funkce organismu.

Osteodynamika je tedy terapií, která propojuje tyto tři metody. Dokáže ovlivňovat postavení kostí v těle z vnějšku, s použitím terapeutova tlaku a pohybu, ale zároveň dokáže ovlivnit stav fascií a funkci těla na buněčné úrovni. Pozornost věnuje zejména fasciím, které moderní medicína právem označuje jako periferní mozek těla a které dokazují propojení fyzické a psychické složky těla. Propojením technik dochází k rychlejší úlevě pacienta a rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k normálu.

Více o této metodě zde.

Kde mě najdete: 

Náměstí Svobody 930, Bučovice. Masérna se nachází v první patře bez výtahu. 

Ceník:

Cena rehabilitace na domluvě podle typu ošetření.

Nabízíme i ošetření přímo u Vás doma

Cena za dopravu je 10 Kč / km

Ošetření nabízíme pro lidi, psy, kočky, prasata, skot, ale i drobným savcům. Nemusíte si dělat starosti, podložku na rehabilitaci či masérský stůl si přivezeme s sebou.